дивись.info

На Львівщині 320 підприємств мають заборгованість перед ПФУ

На Львівщині 320 підприємств мають заборгованість перед ПФУ

Депутати Львівської обласної ради звернулися Верховної Ради України щодо пришвидшення розгляду та прийняття законопроєкту про накопичувальну професійну пенсійну систему.

Зокрема, обласні обранці висловили стурбованість ситуацією, що склалась на підприємствах області з відшкодуванням витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

«Станом на 1 квітня 2021 року у Львівській області налічується 320 підприємств різних форм власності, які мають заборгованість перед Пенсійним фондом України з відшкодування пенсій, призначених на пільгових умовах, у сумі 1344,1 млн гривень. Рішення про призначення пільгової пенсії приймає управління Пенсійного фонду України за місцем розташування підприємства на підставі поданих у  встановленому  порядку документів та гарантійного листа підприємства про перерахування коштів на рахунок зазначеного управління для покриття витрат, пов’язаних із виплатою пенсій. Чинний на сьогодні порядок відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій спричиняє значне фінансове навантаження на підприємства зі шкідливими умовами праці та призводить до їх банкрутства. Урядом України підготовлений законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи». Цей проєкт  зареєстровано у Верховній Раді України 20.11.2020 за №4408 та 23.11.2020 скеровано на розгляд комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів», – йдеться у зверненні.

На думку депутатів, прийняття закону дозволить удосконалити механізм фінансування пенсій, які призначені на пільгових умовах і таким чином запобігти ліквідації багатьох економічно важливих підприємств.

Відтак, з метою зняття соціальної напруги на підприємствах області, депутати просять пришвидшити розгляд законопроєкту №4408 та його прийняття.

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.