дивись.info

У МОЗ бракує 6,5 мільярда на закупілю вакцин проти коронавірусу

У МОЗ бракує 6,5 мільярда на закупілю вакцин проти коронавірусу
Ілюстративне фото

Міністерство охорони здоров’я пропонує уряду тимчасово перерозподілити 6,5 млрд гривень з фінансування програми медичних гарантій у 4 кварталі цього року на закупівлю вакцин проти коронавірусу.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у Facebook.

«Сьогодні, щоб проплатити наступні законтрактовані вакцини, потрібно 6,5 млрд грн. Щоб не вносити зміни до держбюджету і не втрачати час, ми вирішили тимчасово перевести цю суму з четвертого кварталу Програми медичних гарантій на закупівлю вакцин», – написав він.

За словами очільника МОЗ, Мінфін протягом 3 місяців повинно повернути відповідну суму до програми медгарантій. Степанов нагадав, що при формуванні проєкту держбюджету на 2021 рік МОЗ просило виділити на закупівлю вакцин проти коронавірусу 15,1 млрд гривень. Але у підсумку міністерство отримало лише 4 млрд гривень, які вже витрачені на придбання відповідних препаратів.

Нагадаємо, 6 квітня Україна досягнула рамкових домовленостей із компанією Pfizer щодо поставки 10 млн доз вакцини проти коронавірусу до кінця року.

В Україні 13 квітня розпочалося щеплення проти коронавірусу вакциною CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech.

Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов очікує на поставку партії вакцини Pfizer у межах механізму COVAX цього тижня (до 18 квітня).

Україна почала щеплювати населення від коронавірусу 24 лютого. Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплено 403 553 людини.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.