дивись.info

В Україні почали щеплювати від COVID-19 вакциною Pfizer

В Україні почали щеплювати від COVID-19 вакциною Pfizer
Фото: відкриті джерела (ілюстраційне)

У неділю, 18 квітня 2021 року, почалася вакцинація українців препаратом американської компанії Pfizer.

Першими щеплення отримали медики і пацієнти двох психоневрологічних інтернатів в Київській області.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко разом з мобільною бригадою виїхав на першу вакцинацію, що почалася у психоневрологічному інтернаті в селищі Бородянка, що під Києвом, передає Еспресо.TV.

Вакцинацію розпочали з директора лікарні, а потім почали робити вже пацієнтам.
За словами Ляшка, в Бородянці щеплення зроблять близько 100 громадянам – підопічним і персоналу інтернату.

“Вчора наша область отримала перші 1170 доз вакцини від Pfizer/BioNTech, а сьогодні ми вже почали її використовувати. Призначена вона насамперед для працівників і мешканців будинків для людей похилого віку. Туди, згідно визначеного графіку, виїжджатимуть наші мобільні бригади й проводитимуть щеплення”, – пояснив голова Київської ОДА Василь Володін.

Ляшко заявив, що вакцина вже доїхала до всіх регіональних складів. І з сьогоднішнього дня в кожній області України можна зробити щеплення американським препаратом.

Керівник компанії Pfizer Альберт Бурла заявив, що через пів року після введення перших двох доз їх вакцини проти коронавірусу, можливо, знадобиться третя. У Всесвітній організації охорони здоров’я заявляють, що дослідження з приводу третіх доз вакцини від коронавірусу Pfizer тривають, передає УП.

Беручи до уваги нагальність питання, поки що мова йде про дві дози вакцини Pfizer. Якщо говорити про так звані бустерні, треті дози вакцини – дослідження з цього приводу ще тривають.

ВООЗ братиме до уваги рекомендації виробників вакцин щодо необхідної кількості щеплень після проведених досліджень.

Голова Представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт додав, що для України зараз має бути пріоритетом забезпечити тих громадян, які отримали перше щеплення, другою дозою вакцини.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.