дивись.info

Українців можуть законодавчо зобов’язати піклуватися про немічних батьків

Українців можуть законодавчо зобов’язати піклуватися про немічних батьків

У Міністерстві соціальної політики підготували законопроєкт, у разі ухвали парламентом якого повнолітніх українців зобов’яжуть піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Про це йдеться в законопроєкті «Про захист майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами», який оприлюднений відомством для громадського обговорення, – пише сайт Прямий.

За інформацією, яка зазначена у пояснювальній записці до законопроєкту, незважаючи на те, що закон зобов’язує дітей допомагати батькам, в житті це вимога часто ігнорується.

Відповідно, непрацездатні люди часто опиняються в інтернатах, де утримуються державним коштом.

Цей законопроєкт вводить норму, згідно з якою діти будуть змушені компенсувати витрати, понесені державою. Тобто, якщо батьків відправлять в інтернат для людей похилого віку, то їхні діти будуть зобов’язані оплачувати утримання родичів.

Повідомляється, що треба буде сплачувати за послуги, які надаються за рахунок бюджету. Наприклад, якщо соціальний працівник приносить продукти, прибирає і тощо.

У разі, коли спадкоємці не будуть цього робити, установа зможе звернутися до суду і вимагати відшкодування витрат за три роки.

«Спадкоємці зобов’язані відшкодувати розумні витрати, які були зроблені одним із них або іншою особою (фізичною чи юридичною), на утримання, догляд, лікування та поховання (в разі його організації та забезпечення такими особами) спадкодавця», – йдеться у тексті законопроєкту.

Додамо, що утримання батьків дітьми є відповідною компенсацією за утримання і турботу, надану батьками дитині. В нормальних умовах діти добровільно допомагають своїм непрацездатним батькам і турбуються про них.

Відповідно до статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка чи син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.