дивись.info

Малозабезпеченим родинам в Україні надаватимуть допомогу для відкриття бізнесу

Малозабезпеченим родинам в Україні надаватимуть допомогу для відкриття бізнесу
Зображення ілюстративне

Українським сім’ям, яким бракує фінансовових можливостей для відкриття власної справи, надаватиме її уряд з метою набуття економічної самостійності. Механізм запрацює з нового, 2022-го року.

Відповідне рішення Кабмін ухвалив в середу, 21 квітня, на засіданні.

Постанову «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» було прийнято без обговорення.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, головним механізмом стимулювання громадян до повернення на ринок праці є надання безвідсоткової поворотної одноразової допомоги, яка надаватиметься непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпечених родин для закупівлі обладнання та матеріалів з метою організації власного бізнесу.

Порядок надання такої допомоги передбачає подання непрацюючою працездатною особою з числа членів малозабезпечених родин, яка виявила бажання вести підприємницьку діяльність, заяви та самостійно розробленого бізнес-плану до центру зайнятості. Рішення про надання фінансової допомоги приймає спеціальна комісія.

У разі позитивного рішення:

  • людина, яка подала заяву, повинна протягом 30 днів створити юрособу або зареєструватися як фізособа-підприємець, в іншому випадку допомога не надається;
    також людина повинна подати рахунок-фактуру на закупівлю необхідного обладнання і матеріалів, і договір з постачальником таких матеріалів.
  • Оплата витрат на обладнання та матеріали проводиться регіональним центром зайнятості.
    Розірвання договору та повернення фінансової допомоги відбувається, якщо людина не подала відповідні документи, не здійснює підприємницьку діяльність після отримання допомоги або має заборгованість зі сплати податків, зборів або ЄСВ більш як три місяці.

Фінансова допомога є поворотною і повертається підприємцем протягом 30 днів з моменту закінчення трирічного терміну з дати її отримання. При цьому сума допомоги зменшується на суму сплачених податків, зборів та ЄСВ, а якщо сума таких податків перевищує розмір наданої допомоги, вона не повертається.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.