дивись.info

В Україні зріс середній розмір лікарняного

В Україні зріс середній розмір лікарняного

В Україні зріс середній розмір лікарняного. Середній розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду соціального страхування склав 365,26 грн у розрахунку на день.

Про це повідомляє пресслужба відомства, – пише РБК-Україна.

«За оперативними підсумками І кварталу 2021 року ріст середньоденної допомоги у порівнянні з тим же періодом минулого року склав 15,9%. Загалом у січні-березні Фонд прийняв на фінансування лікарняні на суму понад 4 млрд гривень. Це на 1,4 млрд гривень, або 51,8% більше, ніж у січні-березні 2020 року», – сказано у повідомленні.

Однак підкреслюється, що з початку року обсяг надходжень частки від ЄСВ на рахунок Фонду соцстрахування щомісяця не покриває потребу у видатках відомства за той же період.

«У І кварталі на рахунок Фонду надійшло 6,85 млрд грн частки від ЄСВ, потреба у видатках за той же період без врахування заборгованості на початок року склала 8,27 млрд грн, з яких 7,78 млрд грн – видатки на лікарняні, декретні та страхові виплати потерпілим на виробництві», – інформує ФССУ.

Суттєве зростання потреби у видатках за лікарняними листками спостерігається з осені минулого року. Воно пов’язане з:

захворюванням українців COVID-19,

збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми,

ізоляцією від COVID-19 контактних осіб,

сезонним підвищенням захворюваності,

випадками загострення хвороб через заборону планових госпіталізацій,

відсутність або менші обсяги проходження реабілітаційного лікування на базі санаторно-курортних закладів.

Нагадаємо, раніше Верховна рада прибрала пробіл у законодавстві з оплати лікарняних. Закон повернув право застрахованим особам на отримання матеріальної допомоги за страховим випадком: “тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві”.

До прийняття закону Фонд соціального страхування заявив, що продовжуватиме оплачувати лікарняні як до, так і після 30 червня.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.