Актуальні теми:

Підтримати

Із понад 34 тисяч звернень про домашнє насильство на Львівщині торік притягнули до відповідальності одиниці

Із понад 34 тисяч звернень про домашнє насильство на Львівщині торік притягнули до відповідальності одиниці
Фото ілюстративне. З відкритих джерел.

Торік, згідно зі звітом Нацполіції Львівщини, надійшло 34 тисячі 340 звернень стосовно сімейного насильства, з-поміж яких відкрили лише 165 кримінальних проваджень.

Такими цифрами обурилась депутатка облради Ірина Супрун під час вчорашньої сесії.

«...обурилась цифрами, наведеними у звіті про результати роботи поліції Львівщини за 2020 рік. Йдеться про статистику «ефективного реагування на факти домашнього насильства». За 2020 рік до органів правопорядку Львівщини надійшло більше 34 тис. викликів із повідомленням про домашнє насильство. В результаті розгляду звернень лише 6,5 тис. кривдників понесли адміністративну відповідальність, по факту 165 звернень відкрили кримінальні провадження. А що з залишком у майже 30 тисяч звернень? Розчинилися у повітрі.
Тож постає питання: а чи справді боротьба правоохоронців з домашнім насильством є «ефективною», моя відповідь - ні», - написала вона на власній сторінці у Facebook.

І навела приклад даних дослідження Фонду Народонаселення ООН в Україні, де зазначається: від домашнього насильства щороку потерпає понад 1,8 млн жінок, менше 100 тис. звертається до поліції з відповідними заявами.

«Адже інструментів, які убезпечили б жінок від повторного насильства у разі звернення, немає, як і адекватного ставлення правоохоронців до ситуацій домашнього насилля», - пояснює депутатка.

Окрім цього, зазначає Ірина Супрун, у звіті аналітичного центру DCAF і «Ла Страда» про кримінальне правосуддя та насильство щодо жінок в Україні, 39% опитаних співробітників поліції вважали домашнє насильство приватною справою, 58% погодилися з твердженням, що «жертви зґвалтування іноді самі винні в тому, що з ними сталося», абсолютна більшість у 81% погодилася, що «у випадках домашнього насильства в пріоритеті завжди має бути примирення партнерів» Поліціянти через власні переконання, соціальні стереотипи та ще ряд причин часто займаються медіацією (примиренням) жертви насильства з кривдником.

Читайте також: В Україні хочуть посилити відповідальність за домашнє насильство

 

«На моє запитання щодо поліцейської практики примирення, як і про співпрацю органів поліції з центрами надання допомоги та притулку жінкам-жертвам домашнього насильства, очільник поліції Львівщини відмовчався. Проте пообіцяв прийти на засідання міжфракційного об’єднання облради «Рівні можливості», аби взяти участь в обговоренні питань функціонування центру та створення мережі таких закладів в області», - додала вона.

Нагадаємо, до кінця нинішнього року у Львові запрацює денний центр допомоги постраждалим від домашнього насильства, а також «зелена кімната» для корекційних занять з дітьми. Облаштують його на вулиці Лінкольна, 57, що в Шевченкіському районі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: