дивись.info

До антарктичної станції «Академік Вернадський» припливли кити (фото)

До антарктичної станції «Академік Вернадський» припливли кити (фото)

До берегів острову Галіндез в Антарктиді, де розташована українська станція «Академік Вернадський», припливли два кити-горбачі.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці.

«Погляньте, хто завітав у гості до наших полярників, – одразу 2 кити-горбачі! Вони припливли прямо до берегів острову Галіндез, на якому розташована станція «Академік Вернадський». Це досить велика рідкість, адже зазвичай для зустрічі з китами учасники експедицій виходять у море на човнах. А тут зимівники побачили велетенських тварин просто з вікон їдальні, під час сніданку», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що китологиня 26-Ї УАЕ Оксана Савенко встигла «вполювати» хвостовий плавник одного з горбачів. На цих плавниках кити мають унікальний візерунок. Він, неначе відбиток пальця у людини, дозволяє ідентифікувати кожну тварину.

«Ловити» на фото хвостові малюнки – один з напрямів роботи біологів на нашій станції. Потім ці світлини стають частиною великого каталогу (як жартують науковці: «китового Фейсбуку»), порівняння якого з іншими базами дозволить суттєво уточнити шляхи міграцій і структуру популяцій китів. Тож, можна сказати, що цього разу полярникам усміхнулася удача: «ловити» хвіст кита довелося не в човні посеред моря, а він приплив сам!», – відзначають у науковому центрі.

Як повідомляється, горбачі є найчисленнішими китами в районі Антарктичного півострова (тобто там, де розташована наша станція). Їхня середня вага – 30 тонн, а довжина 13,5-14,5 метрів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.