дивись.info

Помер львівський олімпієць Георгій Прокопенко

Помер львівський олімпієць Георгій Прокопенко

5 травня на 84-ому році життя відійшов у вічність титулований львівський олімпієць, заслужений майстер спорту з плавання, срібний призер Токійської Олімпіади (1964), учасник Римської Олімпіади (1960) Георгій Якович Прокопенко.

Про це повідомляють у відділенні НОК України у Львівській області.

Георгій Прокопенко – п’ятиразовий чемпіон та багаторазовий рекордсмен СРСР. Чотириразовий рекордсмен світу (1964 р.), одинадцятиразовий рекордсмен Європи (1962-1964 рр.) у плаванні на 100, 200 м брасом і в комбінованій естафеті 4х100 м (брасом). Чемпіон Європи у плаванні на 200 м брасом (1962 р.) і дворазовий (на 100 і 200 м брасом) переможець чемпіонату Європи 1966 року.

Його вважають винахідником сучасного виду техніки плавання брасом із «пізнім» вдихом.

Після завершення виступів у великому спорті три роки працював у львівському спортивному товаристві «Динамо» директором школи плавання. Працював тренером, викладачем в інституті фізкультури, а потім понад 30 років – на кафедрі фізичного виховання Національного університету ім. Івана Франка. Кожного літа разом з друзями вирушав на туристичній байдарці у водні походи й практично щодня долав свої кілометри на водних доріжках львівських басейнів.
Брав активну участь у пропаганді спорту та олімпійських цінностей серед дітей та молоді, був активним учасником усіх заходів відділення НОК України у Львівській області.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.