дивись.info

В Індії ті, що перехворіли на COVID-19, почали інфікуватися «чорним грибком»

В Індії ті, що перехворіли на COVID-19, почали інфікуватися «чорним грибком»

В Індії повідомляють про серію інфікувань так званим «чорним грибком» (мукормікозом) серед людей, що лікуються або одужали від COVID-19.

Про це йдеться на сайті BBC, – пише «Українська правда».

Зазначається, що мукормікоз – дуже рідкісна інфекція. Вона викликана впливом слизової цвілі, яка зазвичай трапляється в ґрунті, рослинах, гною і гнилих фруктах і овочах. Мукормікоз вражає носові пазухи, мозок та легені і може бути небезпечним для життя у діабетиків або людей з сильним імунодефіцитом, таких як хворі на рак або люди з ВІЛ / СНІДом. Єдиними ліками, ефективним проти грибкової інфекції, є протигрибкова внутрішньовенна ін’єкція, яка коштує 3500 рупій (48 доларів) за дозу і яку потрібно вводити кожен день протягом восьми тижнів.

Загальна смертність від мукормікоз становить 50%.

Лікарі вважають, що мукормікоз у людини може бути викликаний прийомом стероїдів – необхідного лікування тяжкохворих пацієнтів з COVID-19. Вони зменшують запалення легенів і ймовірно можуть допомогти, коли імунна система організму переходить в режим надмірної боротьби з коронавірусом. Але вони також знижують імунітет і підвищують рівень цукру в крові.

Вважається, що падіння імунітету могло спровокувати ці випадки мукормікозу.

Лікар з Мумбаї Акшай Наїр каже, що в квітні він уже бачив близько 40 пацієнтів, які страждають на цю грибкову інфекцію. Багато з них були діабетиками, які вилікувалися від COVID-19 удома. Водночас, за останні два роки Наїр виявив не більше 10 випадків захворювання в Мумбаї.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.