В Україні втричі занижена смертність від коронавірусу – дослідження

В Україні значно занижують реальну кількість жертв коронавірусної інфекції.
Про це свідчать результати дослідження Інституту показників та оцінювання здоров’я (IHME) Медичної школи Вашингтонського університету, - йдеться на сайті Прямий.
Американські дослідники опублікували дані щодо 20 країн із найбільшою кількістю смертей серед пацієнтів із Covid-19, до них зарахували й Україну.
Методологія підрахунку реальної кількості жертв COVID-19, яку використали дослідники IHME, полягала в порівнянні кількості всіх очікуваних смертей до початку пандемії коронавірусної інфекції з фактичними смертями під час пандемії.
У дослідженні наголошено, що жертв епідемії в Україні має бути 138 507, а офіційна статистика повідомила про 46 737.
«Covid-19 став причиною приблизно 6,9 млн смертей, що більше ніж удвічі перевищує офіційні цифри. IHME виявив, що дані про смерті від Covid-19 значно занижено майже в усіх країнах. […] Багато летальних випадків від Covid-19 не реєструють, тому що країни повідомляють тільки про випадки смерті в лікарнях або у пацієнтів із підтвердженою інфекцією. У багатьох місцях слабка система звітності про стан здоров’я та низький доступ до медичної допомоги посилюють цю проблему», – йдеться в дослідженні.
Нагадаємо, станом на 10 травня в Україні зафіксовано 2 817 нових випадків коронавірусу. Зокрема, COVID підтвердили у 159 дітей та 31 медпрацівника.