Космічний зонд повертається на Землю зі зразками астероїда (відео)

ac2c4fb19b0c40c1b0d322ea44ed713a.max-1200x800

Космічний апарат Національної аерокосмічної адміністрації США (NASA) 10 травня залишив орбіту астероїда Бенну, аби вирушити у зворотну подорож на Землю.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Апарат несе пил та фрагменти астероїда, які, як сподіваються науковці, допоможуть зрозуміти будову Сонячної системи і навіть умови формування життя на Землі.

Хоча відстань до астероїда становить 287 мільйонів кілометрів, Osiris-Rex ще двічі облетить Сонце, тому шлях до Землі становитиме 2,3 мільярда кілометрів.

Планується, що космічний апарат розміром як вантажний фургон доставить невелику пробну капсулу в пустельне місце в американському штаті Юта 24 вересня 2023 року.

Osiris-Rex зібрав зразки породи та пилу з астероїда в жовтні 2020 року, космічний апарат був запущений у 2016 році з Космічного центру Кеннеді.

Оскільки астероїд діаметром 500 метрів має невелику гравітацію, Osiris-Rex не приземлявся. Натомість він використовував робот-руку довжиною 3,4 метра для отримання зразків Бенну.

Науковці, які беруть участь у проєкті, підрахували, що в космічному апараті нині є від 200 до 400 грамів астероїдного пилу та гірських порід.

Єдиною країною світу, яка вже має зразки астероїдів, є Японія, але її зразки значно менші за обсягом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: