дивись.info

Космічний зонд повертається на Землю зі зразками астероїда (відео)

Космічний зонд повертається на Землю зі зразками астероїда (відео)

Космічний апарат Національної аерокосмічної адміністрації США (NASA) 10 травня залишив орбіту астероїда Бенну, аби вирушити у зворотну подорож на Землю.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Апарат несе пил та фрагменти астероїда, які, як сподіваються науковці, допоможуть зрозуміти будову Сонячної системи і навіть умови формування життя на Землі.

Хоча відстань до астероїда становить 287 мільйонів кілометрів, Osiris-Rex ще двічі облетить Сонце, тому шлях до Землі становитиме 2,3 мільярда кілометрів.

Планується, що космічний апарат розміром як вантажний фургон доставить невелику пробну капсулу в пустельне місце в американському штаті Юта 24 вересня 2023 року.

Osiris-Rex зібрав зразки породи та пилу з астероїда в жовтні 2020 року, космічний апарат був запущений у 2016 році з Космічного центру Кеннеді.

Оскільки астероїд діаметром 500 метрів має невелику гравітацію, Osiris-Rex не приземлявся. Натомість він використовував робот-руку довжиною 3,4 метра для отримання зразків Бенну.

Науковці, які беруть участь у проєкті, підрахували, що в космічному апараті нині є від 200 до 400 грамів астероїдного пилу та гірських порід.

Єдиною країною світу, яка вже має зразки астероїдів, є Японія, але її зразки значно менші за обсягом.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.