У Львові реорганізують медицину: Садовий розповів деталі

мед7
ілюстративне фото

В межах реорганізації системи охорони здоров’я міста буде створено три медичних об’єднання.

Про це під час брифінгу розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

«Перше об’єднання – це ургентна медична допомога. Це є 8-ма лікарня, лікарня швидкої медичної допомоги і дитяча лікарня на вул. Пилипа Орлика, які фактично будуть працювати в «одній родині». Друге об’єднання – це вторинний рівень, відновлене лікування. Це 1-ша, 4-та, 5-та лікарні. Тут лікуватимуть людей, які будуть потребувати постійної допомоги. Ця ланка має отримати від міста найбільшу допомогу. Третє об’єднання – це акушерство і гінекологія. Це наш пологовий на вул. Мечникова і лікарня на вул. Рапопорта», - розповів Андрій Садовий.

Щодо поліклінік і сімейної медицини, то як запевнив міський голова, вони працюватимуть так, як працювали у вже більш тіснішому контакті з управлінням охорони здоров’я.

«Там теж багато потрібно зробити. Наше завдання – максимально робити мережу амбулаторій сімейної медицини, щоб це було біля дому», - заявив Андрій Садовий.

За його словами, це значно підвищить рівень надання допомоги і покращить умови роботи медичних працівників.

«Якщо ви сьогодні заїдете у 8-му, дитячу чи у лікарню швидкої, то побачите надзвичайно великі зміни. І сьогодні людина вже має вибір куди піти, щоби отримати ту чи іншу медичну допомогу. Тому, ми хочемо мати більшу можливість допомагати людям. Також ми готові до того, що багато мешканців з інших міст України будуть приїжджати до Львова і отримувати в нас хорошу медичну допомогу. Мені важливо, щоби всі медичні працівники мали роботу і мали вищу заробітну платню. Найперше, йдеться про медичних сестер, щоб їм підняли заробітну плату, щоб лікарі мали хорошу роботу, щоб ми не мали тих проблем, які мали інші країни, коли робили реформу медицини. Ми це все уважно вивчаємо. Наше завдання – щоб всі комунальні установи розвивалися і працювали. Ми жодного метра квадратного наших медичних приміщень не продали, а навпаки – тільки докупляємо нові приміщення для львівської медицини, і будемо це робити в подальшому», - заявив Андрій Садовий.

Він запевнив, що пацієнти матимуть кращий сервіс, оперативнішу допомогу, більшу сферу послуг.

«Я би хотів, щоб медицина у Львові була найвищого рівня, і завдання, яке є перед нами, – щоб наші медичні об’єднання входили в ТОП-200 кращих у світі», - заявив міський голова.

Як пояснюють у мерії, головною метою об’єднання є надання якісних та доступних  медичних послуг для кожного мешканця міської громади, незалежно від соціального статусу і становища. Це стосується повного набору основних медичних послуг:  від профілактики – до лікування.

Крім цього, медична реформа створила можливість медичним закладам конкурувати за пацієнта. Тому виникає загроза, що не всі медзаклади зможуть функціонувати без залучення додаткових коштів та надавати якісні послуги. Відтак, якщо цьогоріч не завершити реформування, чимало медичних закладів можуть просто зникнути через велику конкуренцію.

Щодо лікарів, то як переконують у мерії, в них покращаться умови праці, адже лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, яких обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Також буде оновлено медичне обладнання, яке закуповуватимуть за кошти місцевого та державного бюджетів, а також інших джерел фінансування. Крім цього, з’явиться ще більше можливостей для розвитку. Медики зможуть ініціювати відкриття нових медичних напрямків. До прикладу, за таким принципом у Лікарні швидкої допомоги з’явився «Центр трансплантології». Медики також зможуть працювати над науково-дослідними розробками, залучаючи міжнародні гранти та державний бюджет.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: