У Львові відновили історичні двері будинку на вулиці Захарієвича

двері

В історичному центрі Львова на одну відновлену історичну браму стало більше. Реставратори відновили дерев’яні двері будинку на вул. Захарієвича, 2.

Про це повідомляють у пресслужбі ЛМР.

Відновили їх в рамках міської програми співфінансування, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

«Це дубові двері, які були в дуже знищеному стані. Вони були не лише погано закріплені, а взагалі не відчинялися. Крім того, раніше зазнали невдалого ремонту: хтось використав ДСП плиту. Також автентичні грати і ручка були втрачені. Натомість були виготовлені нові за нашим ескізним проектом на основі наявних аналогів», – розповів реставратор Андрій Пулик.

За його словами, у брамі було замінено до 30% деревини. Відновлення брами тривало упродовж місяця.

«Там над порогом є цокольні дощечки, щоб їх вберегти від механічних пошкоджень, ми на них поставили латунні накладки. Також поріг накрили латунною накладкою. Також довелося замінити шпінгалети», – додав фахівець.

«Загальна вартість робіт становила 56 680 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканці додали майже 17 000 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор ЛКП «Бюро спадщини».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: