• USD: 41.60
  • EUR: 40.80

Актуальні теми:

Підтримати

З Україною в душі і голові: художнику Іванові Марчуку сьогодні виповнюється 85

З Україною в душі і голові: художнику Іванові Марчуку сьогодні виповнюється 85

Сьогодні, 12 травня, 85-річний ювілей святкує геніальний художник з Тернопільщини Іван Марчук.

Український художник, володар звання народного художника України, лауреат Національної премії України імені Шевченка, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва.

Марчук Іван Степанович народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка на території сучасної Тернопільської області. Батько був відомим в окрузі ткачем. Щоб прогодувати немаленьку родину, йому доводилося працювати ледь не цілодобово. Іван був наймолодшою дитиною - у нього три старші сестри.

Зимова соната.

Хоча батьки мріяли, щоб син став лікарем, але після закінчення семирічної школи  він вступив до Львівського училища прикладного мистецтва імені Івана Труша, на відділ декоративного розпису, де навчався протягом 1951-1956 років. Після служби в армії продовжував навчання на відділі кераміки Львівського інституту прикладного мистецтва, який закінчив 1965 року. Після того, як пропрацював у Інституті надтвердих матеріалів НАН України та на Київському комбінаті монументально-декоративного мистецтв. У 1984 року почав займатися лише творчою діяльність.

1968 року Марчук вперше продав свою картину за 30 карбованців. Покупцем виявився старший науковий співробітник Київського інституту епідеміології та інфекційних хвороб Юрій Щербак.

Доробок митця налічує близько 5000 творів. Провів понад 150 персональних і близько 50 колективних виставок.

«Автопортрет»

Митець ділить свою творчість на 12 періодів. Твори кожного періоду відрізняються за стилем та малярською манерою. Замість звичайного мазка він винайшов спосіб нанесення на полотно найтонших цівок кольору, що створює дивовижне мереживо, завдяки якому досягає неймовірного світіння й відтінків кольору.

«Добро зігріте сонцем»

У 1990 році відбулася перша офіційна виставка живописця в Києві, в Національному художньому музеї України.

«Єва»

У жовтні 2007 року Марчука включили у список Top 100 living geniuses від газети Daily Telegraph, складений міжнародною консалтинговою компанією Creators Synectics. При складанні рейтингу аналітики враховували роль відомої особистості в зміні системи поглядів сучасників, визнання суспільством, силу інтелекту, досягнення та культурну значимість претендентів. Український художник виявився на 72 позиції в списку геніїв сучасності.

«Пробудження»

Навіть живучи за кордоном (Австралія, потім США), художник малював українські пейзажі з дивовижною точністю. Пояснює таку здатність сам Марчук тим, що Україна завжди знаходиться у нього в душі і в голові. Під впливом туги за Україною художник створив цілу серію пейзажів з українськими ночами, які називає напрочуд гарними.

«Схід сонця над Дніпром»

У майстра є іменна зірка «Іван Марчук». Вона знаходиться в сузір'ї Тельця на відстані 300 світлових років від Сонця.

До 80-річчя художника Укрпошта випустила конверт з його портретом та марку з зображенням картини «Скажи мені правду».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: