дивись.info

Трохи французького гумору: у театрі Заньковецької сьогодні прем’єра (фото)

Трохи французького гумору: у театрі Заньковецької сьогодні прем’єра (фото)

Французький гумор на сцені львівського театру. Вже сьогодні Національний академічний драматичний театр імені Заньковецької презентуватиме прем’єру п’єси «Ім’я».

За основу взяли однойменний французький художній фільм режисерів Олександраде ла Пательера і Матьє Делапорта, який вийшов на екрани 2012 року. Переклад на українську мову зробила Соломія Гриценяк. Режисер-постановник вистави В’ячеслав Жуков розповів ІА Дивись.info, що у виставі демонструють комедію людських відносин, а також показують, як суспільство любить безпідставно навішувати ярлики.

«Французи, як ніхто інший, тонко відчувають комедію. Тому, коли запропонували взяти комедійний матеріал, комедію-асоціацію з французами, то хотілося, щоби це була не просто комедія заради комедії, а щоби там був зміст. Я шукав і випадково натрапив на фільм «Ім’я».

режисер В’ячеслав Жуков

Мені, власне, й сподобалось це, що за французькою легкістю однаково стоять людські стосунки. Тож ми намагались вийти саме на такі стосунки, які є всюди – чи то в Польщі, чи в Китаї – не лише у Франції. Винести загальнолюдські почуття – саме це й відбувається у п’єсі.

Стається так, що все таємне одного вечора стає явним. За одним невинним жартом розкручується вир людських стосунків і почуттів. Ця п’єса витягує на поверхню величезний пласт соціальних проблем, прихованих таємниць і суспільних ярликів. Тут кожен персонаж відкриває за один вечір себе. 30 років вони всі були нерозлучними друзями, але один від одного мали дуже багато таємниць. У цей вечір розкриваются глибинні людські стосунки», – розповів Жуков.

Також режисер додає, що найбільше йому до вподоби те, що французи не бояться відкривати будь-які табу і жартувати над ними: «Вони люблять про це поговорити. Оце і є головний етап осмислення та переродження, коли ми не боїмось вийти на якусь проблему і про неї розповісти. Це зробити дуже важко, але коли ти це зробив, як каже один з героїв п’єси, «я зізнався в дитячій таємниці і мені стало легше».

Щодо сюжету, то йдеться про вечерю, яку організувала сімейна пара Елізабет та П’єр і на яку були запрошені їхні друзі та родичі. Ідеальна атмосфера вечора, друг дитинства Клод та бесіди за келихом вина – це лише початок. Вінсент, який скоро стане батьком, приїжджає на сімейну вечерю до своєї сестри Елізабет. Вони мило спілкуються і жартують в очікуванні його дружини Анни. Коли мова заходить про дітей і Вінсент активно цікавиться тонкощами майбутнього батьківства та виховання, розмова заходить на тему імені малюка. Всі прагнуть його вгадувати, пропонують свої варіанти… й тут починається найцікавіше – Вінсент каже, як хоче назвати дитину… Ім’я викликає спершу шок, потім гнів і несприйняття. Ідеальна атмосфера зникає і відкриває «скриньку» з усіма неприємними секретами з особистого життя.

Вистава розпочнеться сьогодні, о 18 годині, на камерній сцені. Також «Ім’я» покажуть у неділю, 23 травня. І ще заплановані три вистави на червень – 2, 8 і 18 числа.

Тетяна ЯВОРСЬКА

Фото Микити ПЕЧЕНИКА

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.