дивись.info

Мінкульт назвав об’єкти на Львівщині, які увійшли до «Великої реставрації»

Мінкульт назвав об’єкти на Львівщині, які увійшли до «Великої реставрації»
Фото з відкритих джерел.

Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило список із 109 проєктів реставрації пам’яток культурної спадщини, які увійшли до проєкту «Велика реставрація» у рамках президентської програми «Велике будівництво».

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Велика Реставрація» виходить на новий етап. Це вагомий крок до порятунку і збереження нашої спадщини. Адже вона невід’ємна частина нашої ідентичності, історії та нас самих. Тому «Велика реставрація» наочний приклад розуміння ваги культури і поступової зміни усвідомлення та ставлення до культури на рівні держави. Обрані об’єкти – лише початок, адже із запуском процесу реставрації – його вже не спинити, що доводить досвід європейських країн», – розповів міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко.

Зокрема, на Львівщині хочуть реставрувати Олеський, Підгорецький, Золочівський та Жовківський замкові комплекси, Ансамбль монастиря сестер Домініканок, будівлю Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника, навчальний корпус Національного університету «Львівська політехніка», фасади та головну будівлю Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, приміщення камерної сцени НАУД театру ім. М. Заньковецької, будинок наукової бібліотеки, де працював Франко, дах будівлі театру на вул. Лесі Українки у Львові та костел Успіння Пресвятої Богородиці.

Варто також додати, що до першої п’ятірки проєктів увійшли ремонтно-реставраційні роботи семінарської церкви Резиденції буковинських митрополитів у Чернівцях, Онуфріївської вежі Києво-Печерської Лаври у Києві, комплексна реставрація Замкового комплексу в смт Олеську Львівської області, реставрація Троїцької надбрамної церкви Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, комплексна реставрація Замкового комплексу в Підгірцях Львівської області.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.