Війна чи імітація: що думають експерти про справу Медведчука

Війна чи імітація: що думають експерти про справу Медведчука

Офіс генпрокурора вніс апеляцію на рішення Печерського районного суду щодо цілодобового домашнього арешту Віктора Медведчука.

Там наполягають на триманні під вартою із альтернативою внесення застави у розмірі 300 млн 930 гривень. Водночас адвокат Ренат Кузьмін повідомив, що також захист вніс апеляцію. Вимагають скасування рішення про домашній арешт.

«Упевнений, незаконне рішення буде скасовано вже найближчим часом», – заявив він.

Експерти кажуть, що санкції та арешт є серйозною проблемою для Віктора Медведчука, що може свідчити про серйозність намірів влади.

«Звичайно, піар складова і медійний ефект тут присутні, бо це й елемент політичної боротьби, про це теж не потрібно забувати. Але хочеться вірити, що, крім політики, тут є і юридична складова, а також політична воля йти шляхом боротьби з представниками п’ятої колони – бодай якщо не ув’язнити всіх тут і зараз, як багато хто хоче, але хоча б створювати їм перешкоди і серйозні проблеми. Все-таки, я думаю, санкції певні проблеми Медведчуку створили, щонайменше АЗС, які з ним пов’язують – не працюють. Те, що йому обрано запобіжний захід і він зараз обмежений у пересуванні, йде подальше розслідування і буде судовий розгляд – це теж додає йому проблем», – каже політичний експерт Олександр Мусієнко.

Санкції певні проблеми Медведчуку створили, щонайменше АЗС, які з ним пов’язують – не працюють

«Думку, що все це несерйозно, поширюють представники команди Порошенка, тому що вони нічого не робили проти Медведчука, а лише імітували. А санкції і закриття його каналів – це серйозно і це серйозний прецедент правової та політичної атаки на Медведчука за всю історію його присутності в українській політиці. У нас ніколи такого не було. Жодна влада ніколи не робила нічого проти Медведчука. А тут маємо спробу», - каже політолог Володимир Фесенко.

Водночас експерти звертають увагу на слабкість сторони обвинувачення, що викликає певні сумніви у судовій перспективі справи.

«Як на мене, з того що наразі представляє прокуратура та слідство, іноді складається враження, що далі можуть бути проблеми в державного обвинувачення у суді з доведенням того, на що вони посилаються. Звичайно, ефект, який був, коли обрали запобіжний захід Медведчуку, позитивно сприйняло суспільство, і це йде владі в актив. Але чи піде в актив владі подальший розвиток ситуації, залежатиме від того, як будуть розгортатися події. Якщо в суді справа почне поступово розвалюватися, як у нас, на жаль, буває з подібними справами, коли ми бачимо затримання, а потім жодних дій, тоді суспільство почне тільки розчаровуватися. Якщо ж звинувачення представить серйозні докази, які будуть взяті до ваги судом і, можливо, дійде навіть до якогось вироку, тоді це буде тільки плюс в актив президенту та його команді», – вважає Олександр Мусієнко.

Якщо в суді справа почне поступово розвалюватися, тоді суспільство тільки розчарується

«Вчергове проявляється слабкість і низька ефективність наших правоохоронних органів. І це головна проблема. Ще одна традиційна проблема – галасу багато, ставка на піар, а потім низька ефективність правових дій. Не знаю, що відбувається в прокуратурі, там ніби і реформу провели, але хіба вони не можуть знайти нормальних людей, які б на відповідному рівні виступати в судах? Розслідування велося поспіхом, сторона  звинувачення пришла на суд непідготовленою. Припускаю що і в СБУ, і в прокуратурі сподівалися, що Медведчук зникне з України і це б їх влаштувало. Далі була б процедура заочного розслідування, заочний суд, як це було з Януковичем. Але тут для СБУ і прокуратури все розвивається інакше, і це стало для них несподіванкою. Але, думаю, все ж таки справа Медведчука буде рухатися. Її будуть штовхати дві рушійні сили. З одного боку, очевидним є і державний, і політичний інтерес Зеленського. Він відчуває загрозу російських впливів з боку Медведчука як для національної безпеки, так і для себе, тому мусить з ним боротися. Але стало очевидним, що ця боротьба приносить йому політичні дивіденди. Його рейтинги почали зростати саме завдяки цьому.

І другий рушій – це громадська думка. В суспільстві є запит на покарання Медведчука, понад половина українців підтримує його кримінальне переслідування. Ці дві рушійні сили і будуть рухати цю справу далі. Але, враховуючи як в нас працюють правоохоронні органи, ця справа мінімум на 2-3 роки», – вважає Володимир Фесенко.

Експерти також сходяться на думці, що влада максимально використає справу  Медведчука для дискредитації експрезидента Петра Порошенка.

В суспільстві є запит на покарання Медведчука, понад половина українців підтримує його кримінальне переслідування

«Влада використовує цю ситуацію, щоби показати зв'язок Медведчука і Порошенка. Я так розумію, що розрахунок політичний полягає в тому, щоби готуватися до наступних президентських виборів і намагатися зачистити поля конкурентів. Тому ця дискредитація буде тривати і буде намагання використати це не тільки проти Медведчука, але і проти Порошенка», – каже Олександр Мусієнко.

«Пряма ціль – це Медведчук, а опосередковано б’ють по Порошенку. Це добре помітно навіть через синхронне викидання його записів з Медведчуком, яке відбувається зараз. Думаю, що насправді на Медведчуку тренуються, а головний об’єкт – це Порошенко Просто поки що не знають, як до нього підступитися, що йому пред’явити, так щоб було переконливо. Тому зараз в межах справи Медведчука по Порошенку б’ють іміджево, акцентуючи на зв’язку між Медведчуком і Порошенком», – каже Володимир Фесенко.

Володимир ГАЛЕЧИК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: