Які свята відзначають 20 травня (іменини, народні прикмети)

Vishivanka-1

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 20 травня в Україні і світі.

Свята та події 20 травня

Сьогодні в Україні святкують День вишиванки. Міжнародний День вишиванки відзначають кожного третього четверга травня. Цього року свято припадає на 20 травня.

У це свято українці по всьому світу одягають традиційні сорочки, жінки — сукні, і йдуть в них на роботу, навчання або просто на прогулянку. Також до Дня вишиванки традиційно проводяться святкові заходи – покази, паради і вуличні гуляння.

Історія Ідея проведення такого свята виникла в Чернівецькому національному університеті навесні 2006 року. Один зі студентів Ігор Житарюк прийшов на пари в вишиванці, яка тоді була не дуже популярним одягом на кожен день. Студентка Леся Воронюк запропонувала всім в університеті прийти у вишитих сорочках. На першу таку акцію зібралося не більше 10 студентів з факультетів історії, політології та міжнародних відносин. За словами одного з організаторів Всесвітнього дня вишиванки Олександра Ткачука, дата проведення такого свята – третій четвер травня – виникла не відразу, але першочергова ідея одягнути вишиванку стосувалася саме буднього дня, а не святкового. Тому згодом зупинилися саме на третьому четверга травня. З тих пір День вишиванки еволюціонував з невеликої студентської акції в глобальний міжнародний рух для українців по всьому світу. Сьогодні цей день відзначають більш ніж в 70 країнах світу.

Всесвітній день метролога. З того часу як у людини з’явилися перші звивини в півкулях мозку (психіка), вона стала постійно стикатися з вимірами (це вже метрологія), що цікаво, права півкуля (емоції) завжди намагалася домінувати над лівою (логіка). Всесвітній день метролога вибрано в ознаменування підписання 20 травня 1875 в Парижі, на міжнародній дипломатичній конференції знаменитої «Метричної Конвенції».

Хто ж такі метрологи? Чим займаються? Деякі плутають їх з метеорологами. Тим часом, метрологія зародилася в далекій давнині і по словотворенню означає «наука про виміри». Метрологія проникає в усі науки і дисципліни, які мають справу з вимірюваннями і є для них єдиною наукою.

Засновником метрології для багатьох слов’ян є Д. І. Менделєєв. Основні поняття, якими оперує метрологія, наступні: вимірювання, засіб вимірювань, метрологія, методики виконання вимірювань.

Всесвітній день травматолога. Незважаючи на той факт, що в середньому людські ребра за рік роблять близько 5 мільйонів рухів, тільки для травматолога не секрет, що ключиця є кісткою, котра найбільш часто ламається. Велика гомілкова кістка одна з найміцніших, вона здатна витримувати навантаження до 1,5 тонн, тобто міцніше бетону.

З найбільшою довжиною в людському скелеті є стегнова кістка. Її довжина, як правило складає 27,5% від загального росту людини, а найменшою (3 – 4 мм) є кістка стремено, розташована в середньому вусі. Людські кістки постійно оновлюються приблизно кожні 7 років. У дитячому віці кістки ще залишаються м’якими і гнучкими.

Дуже важливо стежити за тим, наскільки правильно розвивається скелет дитини. Традиційно своє професійне свято «Всесвітній день травматолога» лікарі травматології відзначають 20 травня. Травматологія, суть хірургія ушкоджень, прародителька всіх хірургічних спеціальностей, отримала свій розвиток в результаті неминучості травм та поранень у всі часи і народи. Лікарі травматології кожен день стикаються з безліччю найрізноманітніших травм своїх пацієнтів, іноді трапляються дуже складні і важкі випадки, але завжди можна розраховувати на їхній досвід і компетентність. День банківських працівників відзначається в Україні щорічно 20 травня. Цим святом держава, відповідно до Указа Президента України від 6 матра 2004 року № 316/04, підкреслює важливу роль банківської системи і значний внесок банківських працівників у розвиток економіки України та забезпечення її фінансової стабільності.

За роки незалежності в Україні побудована сучасна кредитно-фінансова система, запроваджена національна грошова одиниця, забезпечена її стабільність. Національний банк України створив електронну систему проведення розрахунків між банківськими установами та суб’єктами господарювання, казначейство, інші установи, організації та підприємства, які забезпечують повноцінне функціонування системи банків країни.

Іменини 20 травня

Цього дня іменини святкують: Акакій, Бернард, Базиль, Йосиф, Людмила та Ніл.

Народні прикмети 20 травня

  • Якщо 20 травня йде дощ – вересень буде теплим.
  • На акації в ранковий час багато нектару і бджіл – вдень буде дощ, а найближчим часом може початися гроза.
  • Якщо до Купальниці прилетіли стрижі та ластівки — рік буде щасливим.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: