Актуальні теми:

Підтримати

У Білій Церкві помер 95-літній ветеран УПА

У Білій Церкві помер 95-літній ветеран УПА

На 95-му році життя відійшов у вічність комбат УПА та керівник Білоцерківської станиці братства ОУН-УПА імені Василя Якуб'яка Теодор Дячун.

Про це повідомили у пресслужбі Київського крайового братства ОУН УПА.

Теодор Дячун народився 20.03.1927 у с. Стегниківці Тернопільської обл. Батько Григорій був секретарем «Просвіти» та головою об'єднання селян «Сільський господар», а мати Євдокія - активісткою «Союзу Українок». Двох рідних дядьків Гната та Івана НКВС розстріляло у Тернопільській тюрмі.

Закінчив 7 класів школи. У 14 років у 1941 р. приєднався до юнацтва ОУН і півроку проходив вишкіл. 20 травня 1945 р. Теодора Дячуна офіційно прийняли в Організацію Українських Націоналістів, де він отримав псевдо «Голуб». Пана Теодора призначили керівником групи із забезпечення повстанців продовольством і зброєю. З 1945 р. воював у лавах УПА, де очолював групу зі здобування набоїв і провіанту. З 1947 р. легалізувався і працював у дорожній службі, паралельно виконуючи завдання районних провідників.

У 1949 р. був арештований на явочній квартирі. За рік засудили до розстрілу.

Вирок змінили на 25 років каторги і 5 років таборів. Покарання відбував у Омській тюрмі та спецтаборі «Екібастуз-вугіллля» у Казахстані. У 1956 р. вирок скоротили вдвічі. Після звільнення з 1964 р. проживав у місті Жезказган (Казахстан) - там жила двоюрідна сестра, яка переїхала до висланого чоловіка.

Довгі роки працював на шахті, раз в тиждень приходив відмічатися до відділення міліції. З 1978 р. разом із дружиною Лідією проживав у Білій Церкві на Київщині. 31 серпня 2017 р. Білоцерківська міська рада проголосувала за присвоєння Теодору Дячуну звання «Почесниого громадянина Білої Церкви».

За незалежної України вів просвітницьку діяльність, брав активну участь у діяльності Київського крайового братства ОУН і УПА. Брав участь у подіях Революції Гідності. Після початку війни з Росією з 2014 року постійно жертвував кошти на підтримку вояків ЗСУ і неодноразово їздив на фронт.

Прощання відбудеться завтра, 25 травня, о 12:00 за адресою: м. Біла Церква, вул. Степана Бандери, 66.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: