Актуальні теми:

Підтримати

На кінець травня середня ціна бензину знизилася

На кінець травня середня ціна бензину знизилася
Фото ілюстративне

Міністерство економіки встановило на кінець травня середню вартість бензинів 24,84 грн/літр, дизпалива — 20,89 грн/літр.

Про це повідомили в пресслужбі відомства.

Таким чином, порівняно із серединою травня середню ціну бензину знижено на 0,38 грн/літр, тоді як для ДП вона не змінилася.

З урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на «звичайний» бензин для його продажу через мережу АЗС не повинна перевищувати 29,84 грн/літр, на «звичайне» дизпаливо — 27,89/грн.

Кабмін постановою № 474 від 14 травня 2021 року встановив на період дії карантину граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива — не вище 7 грн/літр і бензину — не вище 5 грн/літр.

Середня вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) визначається Мінекономіки на підставі розрахунків НАК «Нафтогаз України», проведених на підставі даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок та ПДВ) та офіційного курсу валют від НБУ. Оприлюднення міністерством середніх цін одного літра ДП і бензину — щомісяця 3, 13 і 23 числа.

Мінекономіки також випустило роз'яснення, що під встановлення максимальної торговельної надбавки не підпадає «брендове преміальне паливо» з поліпшеними показниками якості.

У міністерстві вважають, що введення тимчасового державного регулювання цін на продаж через мережі АЗС бензинів А-92, А-95 і ДП шляхом встановлення граничної торговельної надбавки необхідно з метою запобігання зловживань суб'єктами господарювання та доступності для населення цієї продукції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: