дивись.info

В Україні зріс розмір виплат лікарняних та допомоги по вагітності

В Україні зріс розмір виплат лікарняних та допомоги по вагітності

У січні-квітні нинішнього року середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втріті працездатності зріс на 15,2% у порівнянні з аналогічним періодом торік.

ума середньоденної виплати допомоги по вагітності та пологах за той же період зросла на 14,8% та склала 320,35 грн, повідомили в пресслужбі Фонду соціального страхування України.

«Допомога по тимчасовій втраті працездатності залежить від тривалості страхового стажу працівника та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг згідно із законодавством», – пояснюють у відомстві.

Розмір допомоги по вагітності та пологах не залежить від тривалості страхового стажу жінки та фінансуються у розмірі 100% середньої заробітної плати застрахованої особи. Виключенням є застраховані особи, які в останній рік не знаходились у трудових відносинах і працевлаштувались менш ніж за півроку до виходу в декретну відпустку. Для них розмір допомоги розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Збільшення розмірів матеріального забезпечення викликано зростанням фонду оплати праці по країні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.