На Львівщині пропонують оголосити 2021 рік Роком Григорія Кузневича

192203397_1909258389239787_1105792228168477746_n

Постійна депутатська комісія з питань історико-культурної спадщини та туризму на своєму засіданні 27 травня прийняла рішення проголосити 2021 рік - роком Григорія Кузневича.

Про це повідомили у Львівській обласній раді.

Відповідний проєкт рішення члени комісії скерують на розгляд сесії Львівської обласної ради.

Григорій Кузневич – відомий український скульптор, художник, майстер монументально-декоративної скульптури, один з найвидатніших галицьких класицистів, уродженець українського Надсяння. Ідея вшанування митця виникла з нагоди відзначення 150-річчя з дня його народження.

Голова депутатської комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Іван Щурко зазначив, що творчий та життєвий шлях митця мало відомий і ми маємо обмаль інформації про мистецьке середовище початку ХХ століття, та про людей, котрі творили Львів. На думку депутатів, ініціатива проголошення року Григорія Кузневича приверне увагу громадськості, дослідників до цієї творчої постаті та мотивуватиме до пошуку й збору фактів з біографії українського скульптора.

"Наша мета не розгортати великі заходи, а зайвий раз нагадати про українську спадщину за кордоном. Кузневич народився 150 років тому у селі Старе Брусно на Надсянні, там був великий український каменярський осередок і зразки бруснянської каменярки й досі знаходять на цій території. Український скульптор мав професійну освіту, навчався в європейських університетах, працював у майстернях відомих на той час майстрів. Є чимало скульптур, авторство яких приписують іншим митцям, але цілком можливо, що їх виготовив саме Кузневич," – наголосив Іван Щурко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: