У Львові проводять конкурс молодих композиторів імені Мирослава Скорика

Skoryk-competition-1-e1622467554983-1024x490

У Львові оголосили про старт всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика.

Його головна мета – виявлення та підтримка талановитих молодих українських композиторів, які працюють у жанрі сучасної класичної музики.

Конкурс організовує і проводить Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у співпраці з департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за підтримки Львівської обласної ради. Партнер конкурсу – Львівська організація Національної спілки композиторів України.

«Мирослав Скорик – це одне з тих світлих імен композиторів, яке вже сьогодні увійшло в історію. Про нього можна дуже багато говорити, але важливіше говорити про те, як ми сьогодні маємо продовжувати його справу. Це Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика. Ми взяли на себе відповідальність і зініціювали його, нас почули і сьогодні ми даємо старт цій ініціативі, яка має на меті підтримати молодих композиторів. Цей конкурс – це гордість Львівщини, ми хочемо, щоб він справді був живий, щоб молоді композитори себе в ньому бачили», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Участь у Всеукраїнському композиторському конкурсі імені Мирослава Скорика можуть брати молоді українські композитори, яким у 2021 році виповнюється не більше 40 років і які є громадянами України. Предметом конкурсу будуть твори для симфонічного оркестру. Проводитимуть його у два тури. Конкурс буде анонімним, відтак оргкомітет не розкриватиме інформацію про авторів до винесення остаточного рішення журі конкурсу. Переможці будуть обрані шляхом таємного голосування міжнародним складом журі. А вже у жовтні на сцені Львівської філармонії лунатиме твір переможця конкурсу.

«Очевидно, у цій філармонії завжди звучала і звучатиме музика Скорика. Так, на закритті фестивалю «Контрасти» 10 жовтня вперше прозвучить твір переможця Першого Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів імені Мирослава Скорика і це буде нова традиція, яка буде повторюватись з року в рік», – зазначив генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.

Участь у конкурсі безкоштовна. Кожен учасник може подати довільну кількість власних творів. У першому турі журі визначить 5 творів, які вийдуть у другий тут конкурсу. Переможців ж конкурсу визначать до 7 жовтня. Термін подання конкурсних матеріалів – не пізніше 31 липня 2021 року.

«Журі конкурсу буде представлене дуже вагомими митцями. Це і Євген Станкович, Віктор Камінський, Олександр Щетинський, Богдан Сегін, Ірина Тукова, Єжи Корновіч, Вінсент Козловський і, зрозуміло, Володимир Сивохіп. Ми сподіваємось, що наступного разу, коли буде проводитись конкурс, він вже буде не лише загальноукраїнським, а стане міжнародним», – розповіла директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк.

Всі необхідні на конкурс матеріали претенденти повинні подавати виключно в електронній версії як архів з посиланням на завантаження, яке необхідно надіслати на електронну адресу: [email protected]. Перелік документів для участі в конкурсі: https://drive.google.com/file/d/132iuv1vsXqHS_fzo3-Bp2NdvGrhidr48/view?usp=sharing

Умовами конкурсу за перші три місця передбачені премії – 45 тис.грн, 35 тис.грн та 20 тис.грн. Водночас журі на свій розсуд має право присуджувати не всі премії, присудити додаткові, розділити премію між кількома учасниками або не присуджувати жодної.

Володимир ГАЛЕЧИК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: