дивись.info

У Львові прооперували хлопчика, який не міг дихати сам

У Львові прооперували хлопчика, який не міг дихати сам
Кадр з відео.

Семимісячному Давидку, який від народження страждає на двобічний параліч діафрагми, зробили операцію з встановлення пристрою, який йому допоможе дихати самостійно – стимулятора нерва діафрагми.

Про це повідомляє Охматдит.

«Вперше в Україні, чи не вперше – немає значення, але наш маленький Давидко з двобічним паралічем діафрагми, історію якого ви вже знаєте, сьогодні отримав шанс на якісне життя. Так, це сталося! Наша команда закінчила майже 4-годинну операцію з імплантації стимулятора нерва діафрагми малюкові! Так, ми розпочали І етап у лікуванні цієї дитини», — пишуть у лікарні.

Попри усю складність втручання, це була малоінвазивна операція, тобто лікарі працювали через три маленькі проколи, а не через великий розріз у грудній клітці.

«Ми ушили по перикарду стимулятор нерва справа, він тут же в операційній запрацював. Ми почали тестувати його – все добре, діафрагма працює. Тепер треба 10 днів на загоєння», — пояснює керівник Центру малоінвазивної хірургії Андрій Дворакевич.

Далі малюка чекає одужання і реабілітація, через деякий час ще одну таку операцію зроблять зліва.

«Зараз малюкові треба одужати після операції, дуже важливо зараз уникати інфекцій. Ще є багато нюансів ведення такої дитини після операції, тому ми зараз на цьому зосереджені», — каже торакальний хірург Олег Ленів.

Наш Давидко – маленький герой. Він все витримав і зараз за хлопчика бореться команда реанімації.

«Спостерігали за пацієнтом увесь час. Було складно, але командна робота – це сила. Разом ми справилися з усім, що виникало у ході операції, і зараз дитина стабільна», — каже завідувачка реанімацією Віра Приймакова.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.