Мерія звернеться до Мінкульту щодо робіт на Цитаделі

DSC_8411

Виконавчий комітет Львівської міської ради заслухав питання реалізації ТзОВ «Передзвін» проєкту реставрації вежі Львівської цитаделі.

У мерії нагадали, що дозвіл на проведення робіт підприємці отримали від Міністерства культури та обласної ДАБІ.

Водночас міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що місто має контролювати вплив цього проєкту на містобудівну ситуацію, зокрема у частині охорони історичного середовища.

«Фактично, своїм листом ТзОВ «Передзвін» зверталось в управління архітектури щодо розвитку однієї з веж Цитаделі. У відповідь на цей лист, управління скерувало рекомендації звернутись з проєктом на містобудівну раду, скерувати параметри та визначити доцільність формування того об’єкта, його вплив на містобудівну ситуацію. Після цього ТзОВ не зверталось ні до містобудівної ради, ні не отримувало містобудівні умови та обмеження від міської ради та виконавчого комітету. Нещодавно це ТзОВ отримало дозвіл на виконання будівельних робіт від обласного ДАБІ. Через цю ситуацію незрозуміло чи буде цей об’єкт негативно впливати на містобудівну концепцію. Ми звернулись до цього підприємства та запросили виступити на засіданні виконавчого комітету для донесення своєї позиції», - заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як повідомляють у ТзОВ «Передзвін», погодження на виконання робіт отримано від Міністерство культури України.

«Прошу підготувати за моїм підписом офіційний лист міністру культури про виявлений факт, який може призводити до втрат зі сторони міста по об’єктах, які мають особливу цінність. 24-25 червня планується візит міністра культури до Львова. Прошу в рамках цього візиту організувати робочий виїзд міністра з командою на об’єкт. Є певна прогалина у чинному законодавстві, і цим можуть скористатись люди, які можуть зробити з того погані речі. Треба це дуже серйозно пропрацювати. Треба виїхати на місце, аби побачити, що там відбувається, обговорити цей проєкт з архітекторами та підприємцями під час робочої зустрічі. Ми не маємо зауважень до юридичної частини, тому що дійсно, є прогалини у чинному законодавстві, але її потрібно виправляти. Нам дуже важливо, щоб все, що ви показували в управлінні охорони історичного середовища по реставрації, було ідеально зроблено. Ми хочемо це перевіряти, і будемо здійснювати контроль зі сторони історичного середовища постійно», - акцентував мер.

Андрій Садовий дав доручення організувати робочий виїзд на місце із залученням членів виконавчого комітету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: