Стартував пілотний проєкт з додаткової компенсації відсотків за кредитами для бізнесу Львівської області

IMG_8711_1623067731_1620x1080_1_0
Фото ЛОДА.

Сьогодні, 7 червня, Львівська ОДА, Львівська обласна рада та Фонд розвитку підприємництва підписали Меморандум про співпрацю і взаємодію.

Про це повідомляє ЛОДА.

Мета документа – покращення координації спільних дій для забезпечення доступу мікро- малого та середнього бізнесу Львівської області до фінансових ресурсів за рахунок зниження рівня відсоткової ставки до 0% за отриманими кредитами на інвестиційні цілі. Кредити підприємцям видають в межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький Львівщина упродовж тривалого часу утримує лідерство з реалізації державної програми «Доступні кредити». Разом з цим сьогоднішнє підписання Меморандуму - це перший крок, завданням якого є розвивати подальшу співпрацю з Фондом розвитку підприємництва, щоб надати підприємцям Львівщини фінансовий ресурс під 0%. Це дозволить їм підвищити конкурентоздатність та розширити свою підприємницьку діяльність.

«Однією з ключових проблем розвитку малого та середнього бізнесу є відсутність дешевого кредитного ресурсу. В таких умовах нашому бізнесу дуже важко бути конкурентними на внутрішньому та зовнішніх ринках. Великим проривом стала запроваджена за ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України у лютому 2020 року державна програма «Доступні кредити 5-7-9». Приємно відзначити, що Львівська область продовжує бути лідером в Україні за сумою залучених кредитних коштів», — зазначив очільник області.

Та наголосив: «Сьогодні підписуючи Меморандум про співпрацю та взаємодію між Львівською ОДА, Львівською обласною радою та Фондом розвитку підприємництва, ми запускаємо реалізацію пілотного проєкту у Львівській області з кредитування бізнесу на інвестиційні цілі під 0%. Таке відшкодування буде здійснюватись шляхом додаткової компенсації 5,7, або 9 відсотків до ставки – 0%  по державній  програмі  «Доступні  кредити 5-7-9» для підприємців, які зареєстровані на території  Львівської області за рахунок коштів обласного бюджету».

В межах співпраці сторони проводитимуть спільні робочі зустрічі, круглі столи, засідання, конференції, запрошуватимуть фахівців з окремих питань як консультантів (експертів) тощо. Передбачена промо-інформаційна підтримка ініціатив.

Ключові цілі реалізації проєкту:

- забезпечити підприємців Львівщини дешевим фінансовим ресурсом на реалізацію інвестиційних проектів, що дозволить їм підвищити конкурентоздатність та розширити свою підприємницьку діяльність;
- підвищити інвестиційну привабливість та експортний потенціал області;
- створити нові робочі місця;
- сприяти легалізації бізнесу, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів;
- збільшити кількість виданих кредитів для малого та середнього бізнесу банками-партнерами в межах Львівської області.
- забезпечити стале зростання середньої заробітної плати по галузях;
- збільшити за рахунок створених робочих місць і зростання підприємницької діяльності обсяг відрахувань у бюджети всіх рівнів в.т.ч. у місцеві бюджети ПДФО.

Зазначимо, що Фонд розвитку підприємництва був заснований у 1999 році Національним банком України, Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства фінансів України та Німецькою Кредитною установою на паритетних засадах. Основним інструментом діяльності Фонду є реалізація кредитних програм, зокрема таких як «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%».

Програма «Доступні кредити 5-7-9%» реалізується Фондом разом з 30 банками-партнерами і дає можливість українському бізнесу залучати кредитні кошти на інвестиційні цілі під 5-7-9% річних з умовою створення нових робочих місць, а також під 3% річних на поповнення обігових коштів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: