дивись.info

Які свята відзначають 8 червня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 8 червня (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 8 червня в Україні і світі.

Свята та події

8 червня  — Всесвітній день океанів.

8 червня 1992 року на Всесвітньому саміті ООН з довкілля і розвитку в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) з ініціативи Канади було ухвалене рішення про проведення Дня океанів. 5 грудня 2008 року в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 8 червня було офіційно визнано як Всесвітній день океанів.

Його мета – нагадати людям про проблеми та збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію в океанах.

Океани займають три чверті поверхні Землі, містять 97% водних запасів, займають за об’ємом 99% всієї площі планети і є невід’ємною частиною процесу сталого розвитку.

Іменини 8 червня

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Олександр, Георгій, Давид, Єгор, Олена, Іван, Карпо, Макар, Юрій.

Народні прикмети

  • Цього дня в народі вшановували Апостола Карпа. Цього дня в будинок прийнято було запрошувати пічника. Майстер оглядав піч і за необхідності її ремонтував, а після цього господарі пригощали його короваєм. Один шмат короваю обов’язково клали за піч, щоб погодувати домового, адже його потурбували під час ремонту.
  • В цей день горщики і миски виставляли під квітучі кущі шипшини, щоб позбутися від неприємного запаху від домашнього посуду.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.