дивись.info

Які свята відзначають 14 червня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 14 червня (іменини, народні прикмети)
14 червня - Всесвітній день донора крові. Зображення (ілюстративне), джерело: "Рубрика"

ІА Дивись.info склала добірку важливих подій і свят, які відзначають 14 червня в Україні та світі.

Свята та події 14 червня

Сьогодні — Всесвітній день донора крові. П’ятдесят восьма сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, відзначаючи позитивний ефект проведення у 2004 році в цілях сприяння добровільному і безкоштовному донорству крові, прийняла 23 травня 2005 р. резолюцію про заснування Всесвітнього дня донора крові. У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

Донор може подарувати ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину сміху, ще одну розмову з близкою людиною, ще один шанс.

Також 14 червня вважається Всесвітнім днем в’язання, а з 2014 року в світі святкують день блогера.

Читайте також: Оригінальне дівчаче хобі, або Як студентка гачкує українські мотиви (фото)

Нині річниця з дня народження Євгена Коновальця — полковника армії УНР, команданта корпусу Січових стрільців, команданта УВО, голови Проводу Українських Націоналістів.

Читайте також: Нескорений: 12 фактів про життя і смерть Євгена Коновальця (ФОТО)

Яке сьогодні релігійне свято

За релігійним календарем 14 червня віряни вшановують пам’ять святого мученика Юстина Філософа.

Юстин Мученик, відомий також як Юстин Філософ та святий Юстин (100–165) — один із перших християнських апологетів, визначний інтерпретатор теорії логосу 2 ст. Більшість із його робіт втрачено, залишилися лише дві апології і один діалог. Його вшановують як святого в католицькій, англіканській та православній церквах.

Про життя Юстина здебільшого відомо з його власних творів. Він народився у Палестині, у місті Флавія-Неаполіс, у родині язичників і визначає себе гоєм. Його дід Вакх мав грецьке ім’я, а дід Пріск —латинське. Він отримав грецьку освіту. Він розповідає, що спочатку відвідував школу філософів-стоїків, які не змогли пояснити йому, що таке Бог. Він звернувся до перипатетика, але той був надто ласий на гроші. Піфагореєць вимагав від нього спочатку вивчити музику, астрономію й геометрію, до чого в нього бажання не було. Врешті-решт він пристав до платоніка, який оселився у місті, а потім зустрів старого сирійського або палестинського християнина, який почав з ним розмову про Бога, і наполягав на тому, що свідчення пророків надійніші, ніж філософські розмірковування. Ці докази зародили у душі Юстина віру в Бога і привели його до християнства. Сильне враження на нього мала безстрашна поведінка християн перед мученицькою стратою. Вважається, що навернення Юстина сталося в Ефесі, хоча могло бути будь-де між Палестиною і Римом.

Тоді він став філософом сам і мандрував світом, несучи людям своє учення. За правління Антонія Пія він прибув до Рима й започаткував свою школу. За правління Марка Аврелія на нього донесли владі. Його віддали під суд міського префекта і відрубали голову. Зберігся протокол допиту. Мощі святого зберігаються в церкві Іоанна Хрестителя в Сакрофано.

Іменини 14 червня

Сьогодні іменини святкують:Віра, Гаврило, Павло, Ельвіра, Валерій та Василь.

Народні прикмети 14 червня

  • Зоря пофарбована в яскраво-червоний колір – жито теж буде з червоним наливом.
  • Вранці небо чисте і ясне – добре достигне жито.
  • Ранкова веселка – до дощу.
  • Похмурий ранок віщує хороший врожай ярих культур.
  • Світанкове сонце бліде – надвечір піде дощ.
  • Вітер дме з західної сторони – найближчим часом буде погіршення погоди.
  • Дощ іде на Устина – буде хороший урожай конопель і льону.
  • Якщо на небі хмари, але жовтці не закрили квіти, значить дощу не буде.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.