Коли від коронавірусу вакцинуватимуть дітей

Вакцини від коронавірусу в Україні для дітей поки немає, але вже точаться суперечки: як сім'ям з дітьми вберегтися від перечі вірусу та його мутацій?
На даний момент, у Львові ситуація з дітьми хворими на COVID-19 значно покращилася, адже у декілька разів зменшились кількість випадків захворювання.
«У середньому на даний момент у Львівській обласній дитячій лікарні «Охматдит», є 6-9 хворих дітей на COVID-19. Тож ця статистика дуже тішить, адже навесні бувало по 80 пацієнтів. Також повторного повернення дітей, які захворіли цим вірусом, не було», - каже директорка лікарні Олександра Бурда.
Вакцинація дітей від COVID-19:
Виробники «AstraZeneca», «CoronaVac», «Pfizer» мають зараз на меті випробування вакцини для дітей і підлітків, тому препарат для найменших може з'явитися на початку 2022 року. Повинні відбутися більш глибокі дослідження: перевірять ефективність і безпеку своїх препаратів у групах від шести місяців до 11 років і від 12 до 17 років.
В Україні поки що єдиним засобом захисту дітей і підлітків від коронавірусу, крім вже традиційних захисних масок і дотримання соціального дистанціювання, залишаються регулярні експрестести або закриття, за необхідності, дитячих садків і шкіл.
У яких країнах дозволено робити вакцину дітям:
- В ЄС, США та Канаді дозволили використовувати для дітей 12-15 років вакцину Pfizer/BionTech.
- Угорщина почала вакцинацію дітей віком 16-18 років.
- З 1 червня вакцинувати дітей віком від 12 до 15 років почали в Румунії, Італії та Дубаї.
- У Сингапурі прищеплюють дітей віком від 12 до 18 років.
- В Німеччині – дітей 12-16 років.
- В Польщі – дітей 12-15 років.
- Естонія, Норвегія та Швейцарія планують почати аналогічний процес до осені.
- Японія і Філіппіни дозволили використовувати вакцину Pfizer для осіб віком від 12 до 15 років.
- В Ізраїлі вакцинують підлітків віком 16-18 років та скоро почнуть робити щеплення дітям 12-15 років.
Наслідки від COVID-19 у дітей:
Зараз у Львові ускладення у дітей після хвороби немає (важких пневмоній). Але у світі від початку карантину у дітей і підлітків стали діагностувати нове захворювання: синдром мультисистемного запалення – запальний процес, що вражає відразу кілька систем організму. Ця хвороба зустрічається за чотири-шість тижнів після перенесеного ковіду. Починається вона раптово й супроводжується високою температурою, висипом, набряками, запаленням, що вражає шкіру, очі, судини й серце, а також інфекційно-токсичним шоком.
Які діти у групі ризику:
- діти, які мають астму та хронічні патології легень;
- ожиріння;
- цукровий діабет;
- імуносупресію, викликану захворюваннями або прийомом лікарських засобів;
- генетичні, неврологічні або метаболічні стану;
- серповидноклітинну анемія;
- вроджені хвороби серця.
«Насамперед в Україні потрібне щеплення дорослим та зробити максимальну профілактику, оскільки доросле населення хворіє більше, вакцинацію обов'язково потрібно робити, бо це єдиний спосіб набути соціальний імунітет», – додає Олександра Бурда.
Підготувала Христина ЧЕМЕРИС
Коментарі