За чотири місяці банки видали іпотечних кредитів на понад 2 мільярди

іпотека4

У квітні 2021 року видали 997 іпотечних кредитів загальною сумою 789,1 млн грн. Обсяги видачі кредитів зросли на понад третину, якщо порівняти з березнем 2021 року, та майже вдесятеро проти кризового квітня минулого року, коли видача нової іпотеки майже зупинилася.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку, посилаючись на результати чергового опитування банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню.

Загалом за перші чотири місяці року банки видали 2808 іпотечних кредитів загальною сумою майже 2,2 млрд грн. Якщо порівняти з відповідним періодом торік, нове іпотечне кредитування більш ніж подвоїлося за кількістю договорів та майже потроїлося у грошовому вимірі.

Кількість нових угод за квітень зросла на третину, за рік — у 7,1 раза.

Зростання іпотечного кредитування відбувається переважно завдяки кредитам на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості. Втім, у квітні динаміка нових видач на первинному ринку різко пішла вгору.

Частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку в квітні становила 87% від усіх виданих кредитів. У квітні середня ефективна ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку знизилася до 13,5% порівняно з 14,0% у березні, на первинному — зберігалася на рівні близько 17,4%.

Середній розмір кредиту на купівлю житла продовжує зростати і в квітні він становив 791 тис. грн. Середній розмір нового іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості в звітному місяці становив 925 тис. грн, вторинної нерухомості — 771 тис. грн.

Опитування банків свідчить, що ринок іпотечного кредитування дуже концентрований — 90% нових угод уклали п’ять банків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: