дивись.info

Зелені свята: чим не можна прикрашати дім

Зелені свята: чим не можна прикрашати дім

Трійця – це одне з 12 головних церковних свят, яке відзначається в Україні 20 червня.

На Трійцю, за традицією, святять у церкві трави та зелень, якими потім прикрашають свої оселі для залучення удачі та благополуччя. Однак не всі рослини підходять для цього: є й заборонені, які, згідно з повір’ями, в жодному разі не рекомендується збирати.

Про це пише Обозреватель.

У народі День Святої Трійці асоціюється із закінченням весни і настанням літа. Саме тому в свято прийнято святити зелень і трави, якими віряни прикрашають свої оселі.  Рослини, які не можна святити в церкві, а потім використовувати разом з іншими травами, до них належать осика і верба.

Верба:

Верба належить до заборонених рослин на Зелені свята. Саме по собі це дерево – дуже світле та чисте. Вважалося, що верба може відігнати грозу, вилікувати від різних хвороб, зокрема від бездітності. Але на Трійцю її не потрібно святити і нести додому. Справа в тому, що до цієї дати не можна ламати її гілки. Більш того, вона вже принесла добро і благодать на Вербну неділю. Зазвичай вербу спалювали, висаджували в землю, клали в труну або могилку до померлих або несли в ліс.

Осика: 

Згідно з однією з легенд, на осиці повісився Юда і відтоді її листя тремтить «у жаху від проклятої ноші». Більш того, з цього дерева було зроблено хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа. Тому з осикою пов’язано безліч негативних повір’їв. Вважається, що дерево має погану енергетику, яка загрожує сварками і розбратом в сім’ї. Також його пов’язують з лукавим. У таке світле свято, як Трійця, осика є вкрай небажаною рослиною в домі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.