В УКУ урочисто відкрили і посвятили новий Колегіум

myl9644-8a8283b2
Фото: ЛМР

Вчора в Українському католицькому університеті у Львові урочисто відкрили і посвятили Колегіум ІІ. Це масштабний сучасний формаційний простір для студентів, працівників та гостей цього університету. 

Вчора в Українському католицькому університеті у Львові урочисто відкрили і посвятили Колегіум ІІ. Це масштабний сучасний формаційний простір для студентів, працівників та гостей цього університету.

Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Як розповіли в Українському католицькому університеті, Колегіум є частиною унікального університетського містечка (кампусу), в межах якого вже діють: Центр митрополита Андрея Шептицького, храм Святої Софії Премудрості Божої, багатофункційний академічний корпус і Колегіум ім. Патріарха Йосифа Сліпого.

У новій п’ятиповерховій будівлі, площею понад 8 000 кв. м, розмістили житлові кімнати для студентів університету, Студентський центр УКУ та офісні блоки й гостьові кімнати.  Значну частину 1-го поверху та нижнього рівня будівлі займає студентський простір, до якого матимуть доступ усі студенти УКУ. Тут розміщені зони студентських клубів, ігрові кімнати, навчальні аудиторії, офіс деканату студентського життя та студентського уряду, пральня, велика велостоянка. Тут працюватиме також Центр абітурієнта УКУ. Як наголошують в УКУ, Новий Колегіум завершує формування тихого житлового дворика для мешканців обох колегіумів університету, із двома рівнями терас та зеленою зоною для відпочинку й дозвілля студентів.

Всього в Колегіумі зможуть проживати понад 200 мешканців: студенти УКУ  разом із кураторами – працівниками університету, які ділитимуть житловий простір зі студентами і є відповідальними за формаційну програму для них: духовну, культурно-інтеграційну, освітню, спортивну.

Як і перший Колегіум УКУ, нова будівля пристосована для комфортного проживання осіб із обмеженою мобільністю, адже в основі концепції – побудова інклюзивної спільноти. На кожному «студентському» поверсі є світлиця, кухня-вітальня. Вкінці кожного житлового блоку розташовані кімнати для усамітнення та молитви. Основою духовного життя в кампусі є храм Святої Софії Премудрості Божої та каплиця в першому Колегіумі. До останньої можна з легкістю дістатися, адже обидва корпуси між собою сполучені спільним переходом.

Нагадаємо, 24 червня у Львові урочисто відкрили проспект святого Папи Івана Павла ІІ. Зокрема, проспектом на честь Понтифіка найменували частину вулиці Хуторівка – від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини. Саме там розташовані філософсько-богословський факультет Українського католицького університету, Львівська духовна семінарія Святого Духа, Патріарший дім УГКЦ. Цю подію приурочили 20-літтю візиту святого Папи в Україну. А напередодні – 23 червня, освятили площу Святої Софії Премудрості Божої – територію студмістечка Українського католицького університету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: