дивись.info

Які свята відзначають 1 липня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 1 липня (іменини, народні прикмети)
ілюстративне фото, з архіву редакції

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 1 липня в Україні і світі.

Свята та події 1 липня

Свято День архітектури України відзначається на початку липня. Засновано у відповідності до Указу Президента в 1995 році. Святкування включають заходи, присвячені історії національної архітектури, її розвитку.

Тільки за офіційними даними, в Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва.

У період з 16 по 17 століття архітектурні течії країни активно відобразили ренесанс, а кінцю 18 століття в архітектурі України вже можна було побачити класицизм. Найбільшу кількість пам’ятників архітектури можна знайти у Львові.

Зокрема, в місті збережено близько двох з половиною тисяч пам’яток історії та архітектури. У 1998 році місто було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО. Всесвітній день архітектури заснований Міжнародним союзом архітекторів, що виник у 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з розвалин міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури. З 1996 року Всесвітній День архітектора приурочений до Міжнародного дня житла, який відзначається в перший понеділок жовтня. Це рішення ухвалив Міжнародний союз архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН в Барселоні.

1 липня проводять Всесвітній день боротьби проти бідності. Як нагадування про Цілі тисячоліття, що були підписані у 2010 році. Символ – білий браслет на зап’ясті.

Іменини 1 липня

Цього дня іменини у Леонтія, Олександра, Іпатія, Василя, Феодула, Сергія, Никанора і Віктора.

Народні прикмети 1 липня

Туман стелиться по долинах вранці – ознака того, що буде ясна погода. Якщо латаття пізно прокидається вранці і ледь піднімається над водою, то після обіду чекай дощу. Якщо вранці немає роси, то вночі буде дощ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.