дивись.info

Чи будуть списувати кошти з банківських рахунків боржників за комунальні послуги

Чи будуть списувати кошти з банківських рахунків боржників за комунальні послуги

За житлово-комунальні послуги чи несплати штрафу за перевищення швидкості – кошти на банківському рахунку порушника можуть бути арештовані в автоматизованому режимі. Але при цьому не йдеться про автоматичне списання коштів.

Про це повідомляє Мін’юст.

«Відповідно до реалізації наказу Міністерства юстиції… постанови про арешт/зняття з арешту коштів на рахунках боржників державні та приватні виконавці мають можливість направляти до банків через Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП) без обмежень за категоріями стягнення», — зазначили у міністерстві.

З набранням чинності цього наказу було реалізовано технічні зміни інформаційної взаємодії виконавців із банками за допомогою АСВП: «Раніше така процедура була досить складною. Нині ж взаємодія між виконавцями і банками відбувається в електронному вигляді, а не тільки поштовим зв’язком».

У Мін’юсті вирішили пояснити більш детально на прикладі умовної ситуації, якщо хтось не сплатив штраф за порушення правил дорожнього руху або комунальні послуги чи заборгував комусь кошти (в тому числі аліменти на утримання дитини чи заробітну плату):

  • цей факт спочатку має підтвердити своїм відповідним рішенням суд або інший орган (посадова особа);
  • якщо після цього боржник так і не повертає кошти – до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці;
  • вони, зокрема, можуть арештувати кошти на банківських рахунках боржника (саме процедуру комунікації між виконавцями та банками і було спрощено).

«Після того, як програмне забезпечення повноцінно запрацює, банки повідомлятимуть в електронному режимі не лише факт наявності банківських рахунків у боржника, а і їх номери та суми залишків на них. Тобто, з’явиться можливість накладати арешт винятково на 1 рахунок боржника в одному банку, а не на всі його рахунки в різних банківських установах, як це відбувається наразі», — пояснюють у Мін’юсті.

Відповідно, коштами на неарештованих рахунках їх власник зможе вільно розпоряджатися. Це можливо тільки у разі відкриття виконавчого провадження.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.