Виконком заборонив житлове будівництво на території ЛАЗу

Виконавчий комітет Львівської міської ради підтримав проєкт рішення щодо формування території Львівського автобусного заводу.
Виконавчий комітет Львівської міської ради підтримав проєкт рішення щодо формування території Львівського автобусного заводу.
Згідно з прийнятим рішенням, на території автобусного заводу дозволили розміщення винятково об’єктів виробничого та громадського призначення з науковими та освітніми функціями.
Також офіційно встановлено заборону на зміну цільового призначення земельних ділянок та розміщення на них житлової забудови. Обов’язковим є функціональне наповнення території на вул. Стрийській, 45, визначеної як «забудова, зорієнтована на розвиток міста як високотехнологічного інноваційного виробництва, наукоємних складових промисловості, поєднання освітньої та виробничої сфер, зокрема – розвитку машинобудування та автомобілебудування».
«Коли відбувався продаж боргів ЛАЗу державним Укрексімбанком, жодна львівська будівельна компанія участі в цьому не брала. Тобто вони розуміють важливість цієї території як виробничого потенціалу для міста. Однак з інших регіонів люди мають фантазії, що можна прийти і на території заводу збудувати якесь житло. Ми чітко даємо меседж, що це виробництво, що це наука, що це розвиток, щоб усі розуміли і не витрачали час, гроші і нерви. Є принципова позиція громади. Адже один із елементів російської агресії – це нищення нашого виробничого потенціалу», – заявив міський голова Львова Андрій Садовий.
Він додав, що продаж заборгованостей ЛАЗу банками – це єдиний юридично можливий варіант.
«Ще два роки тому ми розпочали перемовини з банками-кредиторами щодо можливості викупу тих боргів. На жаль, це можна було зробити лише за однієї умови: якби була згода тих, хто ці борги заставляв. Такої згоди не було. Однак це територія, де земля повністю є у власності міста. Тож важливо давати чіткий меседж людям, щоб їх не вводили в оману», – додав міський голова.
Коментарі