дивись.info

На Львівщині у кількох пацієнтів підозрюють інфікування коронавірусом штаму «Дельта»

На Львівщині у кількох пацієнтів підозрюють інфікування коронавірусом штаму «Дельта»

На Львівщині наразі немає підтверджених випадків захворювання на коронавірус штаму «дельта», але кілька зразків надіслали для перевірки до Києва.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.

«Є кілька зразків, в яких підозрюється наявність цього штаму. Зараз ці зразки перевіряються у Центрі громадського здоров’я у Києві. Очікуємо результатів», – розповів він.

Як розповіла експертка департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з пульмонології Надія Рудницька, новий штам коронавірусу призвів до нових симптомів захворювання

«Відбулися зміни в шипах коронавірусу, тобто в спайк-білку, який використовується для проникнення в клітини, тобто він більш заразний людини і саме тому ми так боїмось штаму «Дельта», Тепер вірус може швидше прикріплятися до клітин організму», – пояснила експертка.

За її словами, перебіг захворювання дуже швидко йде від легких до тяжких форм, почали хворіти діти від 2 років, підлітки, молодь 30-35 років.

«Змінилася клініка захворювання. Якщо раніше це був гострий початок, то зараз вірус маскується під ГРЗ, чхання нежить, головний біль і лише на 4 добу з’являється висока температура», – розповіла Надія Рудницька.

Також з’явилися нові шляхи передачі вірусу цього штаму.

«Сьогодні доведено, що він передається через шлунково-кишковий тракт. І сьогодні більшість пацієнтів, які хворіють на коронавірус штаму «дельта» мають кишкові розлади. За новими дослідженнями, зараження може відбутися лише за 10 секунд, а час госпіталізації зріс в 1,8 рази. Вакцинація захищає від важкого перебігу захворювання. Також важливо не забувати про соціальну дистанцію маски та рукавички. Якщо раніше ми про рукавички менше говорили, то зараз, враховуючи новий шлях передачі вірусу, це знову стає важливим», – наголосила Надія Рудницька.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.