Львів'ян закликають не купатися у непристосованих місцях

потопельник
ілюстративне фото

Від початку року на Львівщині у водоймах непристосованих для купання потонули 29 людей. Львівські рятувальники попереджають людей про небезпеку купатися у непристосованих місцях. Для цього виїжджають на деякі водойми.

Про це пише Суспільне.

У четвер, 15 липня, рятувальники перевірили місце відпочинку — Ясниський кар'єр, що розташований за 20 кілометрів від Львова. Вони кажуть, купатися у цьому кар'єрі небезпечно, адже там велика глибина.

«На цьому кар’єрі велика небезпека є в тому, що це промисловий об’єкт, на якому добувають пісок. Тобто тут працюють глибинні насоси, які викачують із глибини озера пісок і тому його глибина зараз невідома і вона ще стає більшою. Там є підводні течії, можуть схопити судоми, навіть якщо людина гарно плаває», — пояснює інспектор відділу техногенної безпеки надзвичайників Львівщини Іван Іськів.

Відпочивальникам рятувальники роздавали пам'ятки. Тим часом відпочивальники кажуть, що плавають лише біля берега.

«Ми дуже обережні. Є місця, де глибоко, що глибина ями, а тут якраз діляночка така, що можна із дітками приїхати. Ми далеко не запливаємо, біля берега тільки», — каже львівянка Галина Сікорчик.

Жінка додає, все ж було б добре, якби на воді були позначки, які вказують на глибину.

«Було б непогано якби зробили межу, де можна плавати і щоб можна було безкоштовно. Якби у Львові чи біля Львова зробили ще десь безкоштовно, а тут заборонили, то можна було б туди йти», — каже Галина Сікорчик.

Приїхала на Ясниський кар’єр із дітьми і Людмила Балушка. Жінка каже, для дітей мають увесь інвентар для безпечного плавання.

«Знаємо, що тут не надто безпечно, але діти в нарукавниках, жилетах. Ходять там, де міленько, нікуди не плавають. Водичка чистенька, приємно плавати. Звичайно хотілося б, щоб його облаштували, але щоб воно залишилося безкоштовним», — каже Людмила Балушка.

Цьогоріч в області на водоймах, які не облаштованні для купання, загинули 29 людей, з них 4 дитини.

«Всі 29 загиблих людей втратили життя, на жаль, на необлаштованих місцях – водоймах. Бо в облаштованих місцях для купання є позначення глибини буями, де не запливати, і є відповідно люди – навчені рятувальники, які нададуть їм в разі чого допомогу», — каже головний інспектор відділу техногенної безпеки надзвичайників Львівщини Іван Іськів.

Рятувальники також нагадують головні правила купання у озерах та річках. Зокрема, нагадують, що діти можуть відпочивати лише під їх наглядом дорослих, а також:

«Під час відпочинку на водоймі не запливати за буйки, не подавати хибні вигнали тривоги. Також не стрибати у не відведених для цього місцях, не плавати на надуваних матрасах, адже в будь-який момент вони можуть перевернутися», — додає речник рятувальників Львівщини Ігор Курус.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: