На Львівщині студенти розповідатимуть учням про здоровий спосіб життя

На Львівщині студенти розповідатимуть учням про здоровий спосіб життя

У Львівській області стартував проєкт «Почуй лікаря».

Це поради експертів департаменту охорони здоров’я, які допоможуть мешканцям прийняти правильні рішення стосовно свого здоров’я.

«Це проєкт, який існує завдяки меморандуму, підписаному з студентським самоврядуванням. Основним його завданням є профілактика. Ми маємо унікальну можливість залучати активну молодь, яка буде комунікувати і доносити важливість запобігання хворобам. Звертаємо увагу на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, здорове харчування та фізичну активність. У проєкті беруть участь експерти департаменту охорони здоров’я, які в своєму напрямку, як люди найбільш фахові та компетентні, зможуть донести усі ключові моменти попередження захворювань», - пояснив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

За словами радниці голови Львівської ОДА Галини Бордун, зараз відбувається набір волонтерів, які спільно з експертами департаменту будуть проводити низку заходів.

«Почнемо працювати з вересня, коли стартує навчальний процес. Для зручності волонтери будуть навчати школярів безпосередньо у своїх територіальних громадах, де вони, власне, проживають. Ми просимо кожного студента дуже відповідально підійти до цього процесу, адже вони працюватимуть за принципом «рівний рівному». Молодій людині легше переконати іншу молоду людину, подібну за віком. Волонтер, який пройде цей шлях, зможе пояснити важливість профілактики не лише школярам, а й своїм близьким, сусідам та друзям», - розповіла Галина Бордун.

Як розповів експерт департаменту з кардіології Дмитро Беш.

«Більше половини смертей в Україні та й в більшості країн світу, незважаючи на коронавірус, це є онкопатології та серцево-судинні захворювання. Раннє виявлення серцево-судинних захворювань є ключовим у продовженні тривалості життя людей. Завдяки проєкту можна перенести знання лікарів на реальних людей, дітей, які на сьогоднішній день здорові, щоби вони максимально довго такими залишалися. Найбільше уваги буде приділятись вивченню реанімаційних заходів. Раптові серцеві смерті не є рідкістю і стосуються в основному молодих осіб віком 30-50 років. І найчастіше в критичній ситуації біля потерпілого знаходиться не медик, а хтось з близьких, тому важливо навчити їх першій медичній допомозі, це зможе зберегти життя», – розповів Дмитро Беш.

«Охочих є багато, ми запустили онлайн-форму для реєстрації волонтерів. Місяць ми будемо набирати команду, а вже з серпня розпочнуться навчання. Насамперед для студентів це прекрасна можливість комунікувати зі спеціалістами в сфері охорони здоров’я», – розповів голова Студентської ради Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького 2020-2021 р, координатор всеукраїнського проекту "Healthy challenge" в Львівській області Андрій Парфенюк.

Зареєструватися для участі у проєкті можна  за посиланням:
https://forms.gle/svY7n9jqbryGvKR2A

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: