дивись.info

Які свята відзначають 16 липня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 16 липня (іменини, народні прикмети)
Зал засідань Верховної Ради УРСР під час ухвалення Декларації про державний суверенітет України.

ІА Дивись.info склала добірку важливих свят і подій, які відзначають 16 липня в Україні та світі.

Свята та події 16 липня

Сьогодні —  Всесвітній день змій. У наш час на Землі налічується понад 3000 видів змій, які об’єднують у 2 інфраряди, 3 надродини і 18 родин. Отруйні види становлять близько чверті відомих видів. До слова, тільки за нинішній тиждень на Львівщині зафіксували чотири випадки госпіталізацій людей після укусу змій.

У цьому матеріалі розповідамо, як захиститись та допомогти людині, яку вкусила змія.

Окрім цього, 16 липня в Україні святкують професійне свято бухгалтери.

Також у цей день 1990 року ухвалили Декларацію про суверенітет України. Декларація приймалася в роки розпаду СРСР. Міжнаціональна напруга в азійських і кавказьких республіках подекуди виплеснулася у криваві міжетнічні сутички. 11 березня 1990 року Литва проголосила свою незалежність від СРСР, Латвія й Естонія активно готували відновлення незалежності. На вулицях українських міст Українська міжпартійна асамблея вже вела реєстрацію громадян Української Народної Республіки.

Під час проведення єдиного в історії СРСР референдуму (Всесоюзний референдум про збереження СРСР), що відбувся 17 березня 1991 року за сприяння Уряду Української РСР, в Україні за наполяганням Народного руху України за перебудову провели республіканське консультативне опитування: «чи згодні ви, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про суверенітет України». Позитивно на нього відповіло понад 80 % опитаних.

За змістом питання не тільки не збігалося з питанням союзного референдуму, а й навіть заперечувало його. З тексту українського питання «випало» критично важливе для КПРС слово «соціалізм». По-друге, в питанні звучала зовсім інша союзна держава — не Союз Радянських Соціалістичних, а Союз Суверенних Республік. По-третє, Декларація про суверенітет України визначалась як акт, що мав перевагу перед законодавством нової союзної держави.

Таким чином, наслідком ідеологічної боротьби Народного Руху України за перебудову стало те, що референдумом і опитуванням в Україні було легітимізовано мінімум дві (а з бажанням М. Горбачова — три) зовсім різні форми союзної держави і зроблено крок до незалежності — зобов’язання республіканській владі розробити і прийняти Декларацію про суверенітет України.

12 червня 1990 було прийнято Декларацію про державний суверенітет РРФСР, основною метою якої був перерозподіл владних повноважень і власності від союзного центру до республіки.

Перебуваючи під тиском суспільних настроїв, XXVIII з’їзд КПУ прийняв резолюцію «Про державний суверенітет Української РСР» (червень 1990 р.). Оскільки більшість у Верховній Раді УРСР складали комуністи, депутати Верховної Ради УРСР прийняли Декларацію на виконання резолюції з’їзду. 16 липня 1990 року Верховною Радою Української PCP прийнята Деклара́ція про́ держа́вний суверенітет України — документ про проголошення державного суверенітету України.

Нині, 16 липня День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.

Яке сьогодні релігійне свято

За календарем віряни вшановують пам’ять святого мученика Якинта. Він походив із Кесарії Каппадокійської та жив у IV столітті. Юнаком Якинт послуговував при дворі імператора Траяна.

Також нині Маків день, Мокія і Демида.

Іменини 16 липня

Сьогодні іменини святкують: Анатолій, Василь, Георгій, Герасим, Демид, Євлампій, Іван, Іродіон, Костянтин, Марко, Михайло, Никодим, Пилип та Хома.

Народні прикмети 16 липня

  • Павук з гнізда вийшов і почав ткати нову павутину – до ясного дня.
  • Комарі і мошки роєм літають – на гарну погоду в найближчий тиждень.
  • Якщо багато щавлю вродило, то зима теплою буде.
  • Якщо на зоряному небі яскраво горить полярна зірка, то можна йти на ведмедя.
  • Перед негодою собака мало їсть, риє лапами землю або катається по землі, багато спить.
  • Сон з 15 на 16 липня віщий. Він почне виконуватися відразу ж, як ви прокинетеся. Особливо велика ймовірність здійснення для іменинників дня.
  • Сновидіння, побачене вдень 16 липня, виповниться дуже скоро.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.