Шмигаль розповів про підвищення пенсійних виплат з 1 жовтня та 1 грудня

_1626520349_613x321_3_0_nw
Фото: ЛОДА

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді розповів про кроки Уряду з підвищення пенсійних виплат для українців. Так, він зазначив, що в березні цього року провели індексацію для більшості українських пенсіонерів.

Зростання пенсій на 11% торкнулося майже 8 млн людей, повідомили у ЛОДА.

«У квітні цього року була проведена індексація пенсій для пенсіонерів, що працюють і вони так само отримали свої оновлені виплати. Крім того, підвищуються мінімальні пенсійні виплати разом із підвищенням прожиткового мінімуму 1 липня та 1 грудня цього року. Минулого року Уряд вперше запровадив програму доплат пенсіонерам, які старше 80 років. Тепер вони щомісяця додатково отримають по 500 грн», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Також очільник Уряду наголосив, що 1 жовтня  так само вперше буде запроваджено додаткові виплати по 400 грн для пенсіонерів старше 75 років.

Прем’єр-міністр нагадав, що на засіданні Уряду 14 липня було ухвалено рішення про підвищення пенсій для військових.

«Доплати по 2 тисячі гривень будуть нараховані людям уже за липень. Загалом такі доплати торкнуться майже 400 тисяч людей. І це справедлива сума з огляду на те, що виплати іншим пенсіонерам індексувалися, а військовим пенсіонерам – ні», — зазначив Денис Шмигаль.

Крім того, Прем’єр-міністр відзначив, що Уряд продовжує спільно з профільним комітетом Парламенту працювати над тим, щоб запустити накопичувальну пенсійну систему.

Також Шмигаль заявив, що окрім пенсій зрости можуть і тарифи на тепло і гарячу воду, повідомляє УНІАН.

"Що стосується тарифів на опалення і гарячу воду, ці повноваження зараз повністю передані місцевій владі. Крім того, газові компанії представили альтернативи місцевій владі у вигляді довгострокових контрактів, які дозволять їм стабільно отримувати блакитне паливо без коливання цін", - сказав Шмигаль.

Також він зазначив, що ціна на газ в Європі досягла рекордного значення з 2008 року - 450 доларів за тисячу кубометрів. Однак запуск річного продукту допоміг не допустити відповідного зростання тарифів на природний газ для населення, які могли б досягти 13-15 грн за кубометр.

Опалювальний сезон і зміна тарифів: що необхідно знати

Раніше в асоціації "Укртеплокомуненерго" спрогнозували, що з 1 жовтня тарифи на опалення в Україні можуть зрости до 40%.

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" анонсувало підвищення тарифів на тепло і гарячу воду на 40% через зростання цін на газ.

Зростання тарифів очікується в Полтаві на 36%, у Кременчуці Полтавської області – на 53%, в Одесі – на 56%, у Тернополі – на 70%, у Старокостянтинові Хмельницької області – на 63%.

Міністерство економіки очікує, що цього року тарифи для населення на гарячу воду та опалення зростуть на 33% (± 3%).

Тепловики заявили, що ціна на газ, який становить основну частину витрат у тарифі на тепло і гарячу воду, катастрофічно зросла, а тарифи комунальних підприємств – ні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: