На Львівщині за пів року з сімей вилучили 11 дітей

630_360_1540636187-690

Від початку року працівники служб у справах дітей області спільно з працівниками ювенальної превенції, центрів соціальних служб провели 332 профілактичні рейди з виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Про це сьогодні під час брифінгу розповів керівник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

Як він пояснив, показник є дещо меншим, ніж торік. Адже 2020-го року такі рейди проводили працівники Служб у справах дітей РДА. Сьогодні ж за підсумками адміністративно-територіальної реформи, цю функцію мали б виконувати служби у справах дітей територіальних громад. Проте такі служби є ще не в усіх громадах.

«Під час рейдів виявили 35 дітей, з яких 24 дитини вилучили з вулиці, 11 з сім’ї»,- розповів Володимир Лис.

Під час рейдів обстежили 597 родин, про належне виконання батьківських обов’язків попередили 277 батьків. До відповідальності притягнули 38 батьків. За результатами рейдів 25 дітей повернули в сім’ю, 5 до навчальних закладів, 5 в притулок.

Також цього року статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування надали 142 дітям, 25 дітей усиновили, 124 влаштували під опіку/ піклування, 18 дітей прилаштували в прийомні сім’ї та ДБСТ, 4 дитини в патронатні сім’ї.

«Сьогодні в області працює 8 патронатних сімей. І ми вже маємо 3 кандидатів для навчання на батьків-вихователів. Вірю, що до кінця року в області запрацює ще 3 патронатні сім’ї», - розповів Володимир Лис.

Окрім цього, упродовж року 191 дитину зняли з обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 148  у зв’язку з досягненням повноліття, 21 у зв’язку з усиновленням, 18 з поверненням на виховання до батьків.

«Це дуже важливо, що соціальні служби працюють над поверненням дітей в родину, і вилучення дитини в батьків, це ще не кінець. Вони мають можливість виправитися», - наголосив Володимир Лис.

Як розповів старший інспектор відділу ювенальної превенції ГУ Нацполіції Олександр Колодій, за пів року було складено 3120 адмінпротоколів на неповнолітніх.

«До адміністративної відповідальності було притягнуто 152 неповнолітніх, з них найбільше за куріння в громадських місцях та розпиття алкогольних напоїв. Водночас, за неналежне виконання батьківських обов’язків було складено 857 адмінпротоколів», - розповів Олександр Колодій.

За словами заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного, сьогодні система надання соціальних послуг перебуває у процесі трансформації, зокрема це стосується напрямку захисту дітей.

«З 1 липня цього року створене Львівське регіональне відділення Національної соціальної сервісної служби – це той орган, який поступово перебирає на себе функції з надання соціальних послуг. І в цьому контексті є низка речей пов’язаних зі створенням відповідних структурних підрозділів і на рівні територіальних громад. Так, за результатами адмінтерреформи, в області створено 73 ОТГ і на сьогодні 57 з них мають Служби у справах дітей. Це добрий показник, але не той, яким ми можемо бути задоволені, адже залишаються 16 громад, в яких наразі не створені такі служби», - розповів Віталій Загайний.

Він пояснив, що держава поклала функції захисту дітей на місцеві громади.

«Це механізм який дає можливість достатньо швидко реагувати на певні запити дітей. Так за червень нам вдалося переконати 15 територіальних громад щодо створення Служби у справах дітей і сьогодні ця робота продовжується. Без сумніву це не простий шлях. Адже ми розуміємо, що громади мають низку викликів, які також потрібно вирішувати на територіях, але разом з тим питання захисту дітей має залишатись максимально у фокусі»,-  розповів Віталій Загайний.

Як пояснив у коментарі Дивись.info Віталій Загайний, утворення служб у громадах гальмує ціла низка факторів.

«Закон передбачає, що така служба повинна функціонувати як окрема юридична особа, там не може працювати одна людина. А для деяких громад утримання кількох працівників – це значне фінансове навантаження. Також, це буває складно організаційно, адже створення такої служби повинна погодити рада громади – відповідна ухвала має бути прийнята на сесії.  Проблема також в тому, що законодавство не дозволяє кільком громадам створювати спільну службу, що було б для них менш затратно, передбачає створення однієї. Наразі в таких громадах працюють служби у справах неповнолітніх при районних адміністраціях, які ще з 1 липня мали бути розформовані. Однак через проблеми зі створенням служб у громадах, цей процес призупинили», - пояснив Віталій Загайний.

Володимир ГАЛЕЧИК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: