дивись.info

Стало відомо, якою буде фокусна тема 28 BookForum у Львові

Стало відомо, якою буде фокусна тема 28 BookForum у Львові
Фото з архіву редакції, ілюстративне

Куратором фокусної теми на 28 BookForum стане український перекладач та літературознавець Юрко Прохасько.

Про це розповіли організатори.

Тема буде такою — «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними»

Цього року Львівський міжнародний BookForum очікує гостей, які змінюють світ, з усієї України, а також з ЄС, США, Південної Америки та Африки. Плануємо понад 100 подій, панельних дискусій і традиційну Ніч Поезії та музики non-stop.

«2021 року ми святкуємо 30-ти ліття незалежності, 30-ти ліття вільного культурного та літературного ринку. Зміна поколінь, нові зовнішні та внутрішні межі, їх розширення та звуження, зміни, які формують людину та впливають на власний голос, відповідальність за свій вплив – це неповний перелік питань, які піднімає цього року 28 BookForum. Ми хочемо дослідити, коли насправді кожен з нас став дорослим і почав встановлювати власні правила», – сказано в повідомленні.

І зазначають, що одиним з найголовніших здобутків дорослості – вміння приймати себе, свою тілесність, не соромитися слабкостей і травм, вміти пристосуватися до нових норм та вивчати нові рівні спілкування, вибудовувати гнучкість, і вміти на ходу приймати оновлені правила гри. Через прийняття себе, побудову власного наративу ми будуємо довкола себе систему зв’язків, за які несемо відповідальність, співтворюємо щоденну реальність і так проектуємо майбутнє.

У межах 28 Львівського міжнародного BookForum обговорюватимуть, чи може вважатися наша держава «дорослою» після 30-ти річчя проголошення Незалежності. Чи піддається вона контролю громадян і громадянського суспільства, чи сама встановлює для них правила? Як змінилися ми усі за ці 30-ть років? І як культура та література, звільнившись від тоталітарної цензури, впливає на формування сталого оновлення нашої держави як інституту і стає (чи не стає) її «дорослим» голосом.

Нагадаємо, торік, через пандемію коронавірусу, BookForum пройшов онлайн. Події переглянуло понад 285 тисяч осіб.

Цього року, кажуть організатори, BookForum вперше за всю історію відбудеться у гібридному форматі — онлайн та офлайн. Повну програму, теми дискусій, кураторів та зірок фестивалю буде оголошено додатково та розміщено на сайті bookforum.ua і у соцмережах.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.