дивись.info

Цього року виділили ще мільйон на реставрацію церкви з унікальним розписом у Цеблові

Цього року виділили ще мільйон на реставрацію церкви з унікальним розписом у Цеблові
Фото: департамент архітектури та містобудування ЛОДА

З 2019 року у Червоноградському районі реставрують дерев’яну церкву Косми і Даміана. Загалом для відновлення святині необхідно 6,8 мільйона гривень. Нинішнього року виділили вже мільйон.

Про це розповіли в департаменті архітектури та містобудування облдержадміністрації.

Зі слів директорки відомства Олени Василько, 2019-го область профінансувала роботи на два мільйони гривень. Торік коштів не виділяли. Нинішнього — це мільйон гривень, а наступного планують скерувати 3,6 мільйона, аби остаточно завершити реставрацію святині.

«Наразі підрядник зробив покриття піддашшя та замінив обшарювання між піддашшям та карнизом по всьому периметру церкви, крім входу. Днями завершать покривати ризницю і встановлять вікна», – ідеться в повідомленні.

Дерев’яна церква святих безсрібників Косми і Даміана в селі Цеблів, яка має унікальний старовинний український розпис і є пам’яткою архітектури національного значення, збудована 1862 року. З 1946 року її парафія пішла у підпілля на понад 40 років, весь цей час приміщення храму використовували як колгоспну комору. Богослужіння тут відновили лише 1989 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.