В Україні рекомендують щепити проти коронавірусу підлітків, та тільки однією вакциною

діти вакцина
ілюстративне фото

Національна технічна група експертів з імунопрофілактики в Україні рекомендує вакцинувати проти коронавірусу дітей, старших 12 років.

Про це повідомила головна епідемологиня Львівщини та керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко на брифінгу 3 серпня.

Однак, зазначила експертка, імунізувати підлітків можна у таких випадках:

  • за наявності розладів стану здоров’я і є ризику виникнення ускладнень в разі захворювання на ковід;
  • виїзду дітей за кордон на навчання у країни, які вимагають двократну вакцинацію;
  • возз’єднання сімей за кордоном;
  • участі дітей у міжнародних змаганнях, у країни, які вимагають двократну вакцинацію.

«Для вакцинації дітей рекомендують використовувати вакцину «Pfizer», оскільки по ній наявна найбільша кількість клінічних спостережень», - цитує Наталію Іванченко пресслужба облдержадміністрації.

Вона також розповіла розповіла, що зараз на Львівщині щодоби вакцинують від 8 до 10 тисяч осіб, а темпи вакцинації лише збільшуватимуть, оскільки центри масової вакцинації тепер працюють щодня і чотири види вакцини, які використовують в Україні, доступні для всіх мешканців області.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України наприкінці липня дало дозвіл вакцинувати дітей віком від 12 років.

Для отримання щеплення батьки дітей 12-15 років або самі дити віком 16-17 років звертаються до педіатра або сімейного лікаря дитини. Лікар може видати один з наступних документів:

  • медичний висновок про наявність у дитини супутньої патології, зокрема онкопатології, відсутність протипоказань до щеплення  вакциною Comirnaty та рекомендацією провести це щеплення;
  • довідку в довільній формі із рекомендацією провести щеплення вакциною Comirnaty після розгляду документів, які дають підстави для вакцинації:
  • документальне підтвердження зміни місця проживання (об’єднання сім’ї) та виїзду до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію документальне підтвердження виїзду на навчання до країни, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію документальне підтвердження участі в міжнародних заходах у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію або  сертифікат що підтверджує вакцинацію проти COVID-19  документальне підтвердження введення першої дози вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech в дитини за кордоном.

Отримавши медичну довідку від лікаря, треба зателефонувати в зручний центр масової вакцинації або пункт щеплення (перелік та контакти: list.covid19.gov.ua) та, якщо там є вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech, записати дитину на щеплення. На вакцинацію обов’язково необхідно взяти з собою всі документи, наведені вище.

Про особливості вакцинації підлітків можна прочитати тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: