Банки знизять ставки за споживчими кредитами

кредит

Отримання банками доступу до усієї інформації про позичальника в рамках законодавства про open banking може покращити його кредитні умови.

Про це пише Financial club.

Про це розповіли учасники круглого столу «Які перспективи відкриває для банків і фінкомпаній закон про платіжні послуги», проведеного «Фінансовим клубом».

«Ми, як банк, і інші банки маємо складнощі в оцінці дійсного фінансового стану клієнтів. І новий закон надає такі можливості. Ми будемо краще розуміти наших клієнтів, і кредитування буде відбуватися відповідно до більш коректної оцінки, завдяки тому, що ми зможемо отримувати інформацію по рахунку клієнта в інших банках. І той архаїзм, коли клієнта відправляли за довідкою про доходи, буде вже в минулому. Це спростить і підвищить якість оцінки клієнтів. І від цього будуть вигравати самі клієнти», – розповів заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов.

Він обіцяє зниження вартості споживчих кредитів. «Ми зможемо налагодити для клієнтів більш якісне обслуговування заборгованості за споживчим кредитом. За нашою оцінкою, кредитний ризик за споживчими кредитами зменшиться приблизно на 5 процентних пунктів. І це призведе до зниження відсоткових ставок за споживчими кредитами. Тобто через рік споживче кредитування, кредити готівкою і всі інші стануть більш доступними приблизно на 5 в.п. завдяки більш чіткій оцінці якості клієнта і кращому обслуговуванню заборгованості», – анонсував Андрій Прусов.

«Клієнт буде там, де є сервіс, який закриває його потреби. І той, хто дасть кращий сервіс, той і буде з клієнтом», – каже заступниця голови правління банку «Глобус» Ганна Довгальська.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: