Матеріали справи щодо Іловайського котла розсекретять

Матеріали справи щодо Іловайського котла розсекретять

У генпрокуратурі розсекретять матеріали справи, які стосуються Іловайського котла.

Обсяг матеріалів кримінального провадження складає понад 300 томів, з яких понад 70 із грифом обмеженого доступу.

Про це йшлося на зустрічі із рідними загиблих, полонених та зниклих безвісти під час Іловайських подій у серпні 2014 року, інформує пресслужба генпрокуратури.

«Наближаються 7 роковини Іловайської трагедії. Рідні загиблих, полонених та зниклих безвісти військовослужбовців всі ці роки чекають справедливості. Ідея цієї зустрічі – не тільки подивитися один одному в очі, а й поінформувати, що ми на цьому етапі робимо у цьому розслідуванні. Покарання всіх винних осіб, причетних до цих жахливих подій, є тією обов’язково сатисфакцією, без якої неможлива довіра суспільства до органів правопорядку», - зазначила Ірина Венедіктова.

Розслідування Іловайських подій триває по двом напрямам: організація вторгнення з боку РФ та віроломне вбивство українських військових, а також перевірка обставин можливого недбалого ставлення до військової служби військовими службовими особами з числа керівництва антитерористичною операцією. Під час розслідування допитано понад 900 потерпілих і свідків, вилучено, оглянуто та досліджено понад 1600 бойових документів. Обсяг матеріалів кримінального провадження складає понад 300 томів, з яких понад 70 із грифом обмеженого доступу.

На сьогодні у провадженні повідомлено про підозру першому заступнику начальника Генерального штабу ЗС РФ та колишньому начальнику Головного управління Генерального штабу ЗС РФ, який наразі є заступником Міністра оборони РФ. Крім того, цього тижня до кримінальної відповідальності притягнуто ще двох російських генералів, яким повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, веденні агресивної війни та порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством. Вирішується питання щодо оголошення їх у розшук.

Начальник «Департаменту війни» Офісу Генпрокурора Юрій Рудь повідомив, що наразі у провадженні проведено 2 комісійні військові судові експертизи, до виконання яких залучено більше 20 провідних військових фахівців та експертів, а також понад 500 судово-медичних експертиз.

Також у зв’язку із необхідністю з’ясування детальних питань щодо відповідності керівним документам дій військових службових осіб під час планування і безпосереднього виходу з оточення підрозділів сил АТО і добровольчих батальйонів, а також інших питань призначено додаткову судову військову експертизу, яка наразі триває.

Робота продовжується як на національному, так і на міжнародному рівнях. Матеріали щодо вчинення воєнних злочинів передано також до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду.

Генпрокурор зазначила, що прокуратура наразі робить кроки, спрямовані на забезпечення достатнього рівня публічності та відкритості результатів розслідування Іловайської трагедії.

«Нами прийнято рішення про необхідність розсекречення матеріалів кримінального провадження щодо організації та проведення бойових дій в районі міста Іловайська. Службою безпеки України вже скеровано відповідні клопотання про розсекречення документів до Генерального штабу ЗС України та інших органів для прийняття відповідних рішень. Наразі ми працюємо над удосконаленням офіційного вебсайту Офісу Генерального прокурора та маємо намір розмістити на ньому відповідний розділ, присвячений «Іловайським подіям», де кожен зможе в будь-який час отримати інформацію про хід та результати слідства, а також ознайомитися із фотокопіями розсекречених матеріалів. Суспільство має знати правду», - заявила Ірина Венедіктова.

Генеральний прокурор зазначила, що такі зустрічі із сім’ями загиблих, полонених та зниклих під час Іловайських подій відбуватимуться систематично, а коло їх учасників з боку державних інституцій розширюватиметься, щоби можна було комплексно і оперативно вирішувати всі нагальні питання.

Під час цієї зустрічі учасники також обговорили проблемні питання пошуку тіл загиблих і зниклих безвісти, набуття статусу учасника бойових дій тими, хто потрапив у полон, а також інші аспекти соціального захисту потерпілих та їх сімей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: