• USD: 36.50
  • EUR: 38.80

За 18 мільйонів гривень на Львівщині створять мережу служб підтримки постраждалих від домашнього насильства

За 18 мільйонів гривень на Львівщині створять мережу служб підтримки постраждалих від домашнього насильства
ілюстративне фото

Львівська область отримає майже 18,5 млн грн на створення мережі служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Про це йшлося під час наради з першою леді Оленою Зеленською, прем'єром Денисом Шмигалем, міністеркою соцполітики Мариною Лазебною та очільниками областей.

«Це субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам, завдяки якій громади зможуть створити та покращити діяльність спеціалізованих служб, зокрема, притулків, денних центрів, консультативних служб, придбати автомобілі для мобільних бригад при притулках», - зазначили у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.

Зокрема, кошти скерують на:

  • Створення притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, у Моршинській громаді (9,492 млн грн);
  • Створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Дрогобицькій громаді (2 млн грн);
  •  Створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Новороздільській громаді (4,442 млн грн);
  • Закупівлю автомобіля та доукомплектування Притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області (2,509 грн).

Загалом же по Україні за три роки на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, передбачено 685 мільйонів гривень, 274 мільйони з яких закладено у бюджет цього року. Відтак участь цьогоріч у програмі візьмуть 125 громад в Україні.

Вже найближчим часом для громад, які отримали субвенцію проведуть спеціальні навчання.

Так, для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб запроваджено нову субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 274,2 млн гривень, завдяки якій 125 громад отримають кошти для створення та покращення діяльності спеціалізованих служб, зокрема, притулків, денних центрів, консультативних служб, придбання автомобілів для мобільних бригад при притулках.

Загалом на території України, завдяки реалізації державної субвенції буде створено 28 нових притулків, 39 нових денних центрів, 58 нових консультативних служб та буде придбано 40 автомобілів для мобільних бригад, які діють при притулках. Водночас буде покращено рівень надання соціальних послуг у 16 діючих притулках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: