Почалося? На Львівщині зросла кількість звернень до медиків щодо захворювання на ГРЗ - це може бути штам «Дельта»

Дельта
Фото з відкритих джерел.

На Львівщині зросла кількість звернень до медиків щодо захворювання на ГРЗ.

В ЛОДА кажуть, що це тривожна тенденція.

«Є тенденція щодо зростання кількості звернень по медичну допомогу людей з ознаками ГРЗ. На сьогодні кожен випадок ГРЗ може розцінюватися як потенційний коронавірус і потребує обстеження на предмет виявлення коронавірусу. Зокрема за вчора до сімейних лікарів, в поліклініки, амбулаторії, звернулися звернулися 36 осіб, які були обстежені і в низ виявили коронавірус. У різних країнах світу – це понад 130 держав циркулює штам «дельта», який характеризується більшою заразністю, ніж попередні штами», - розповіла експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики, в.о. генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.

За її словами, на Львівщині є 7 підтверджених випадків штаму «дельта».

«З цих семи осіб двоє прибули з Росії, двоє – з Великої Британії, одна – з США, двоє людей – не покидали межі України. Лише одна людина залишається в стані середньої важкості з пневмонією, в інших – стан наближений до стабільного, Зрозуміло, що кількість інфікованих буде зростати. Тому, якщо людина має хоча б якусь ознаку респіраторного захворювання - підвищення температури, нежить, ломота у м’язах, порушення у роботі органів слуху, кишково-шлункового тракту, то це потребує звернення до сімейного лікаря, для того щоб людину своєчасно обстежили і при потребі ізолювали», - розповіла Наталія Іванченко.

За її словами, перенесення хвороби раніше не є гарантією від нового захворювання.

«На сьогодні немає досліджень, які підтверджують, який саме рівень антитіл є захисним від коронавірусу. Навіть попри високий їх показник в організмі, існує імовірність захворіти.  Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує визначати рівень антитіл перед отриманням щеплення, оскільки вакцинація  створює нам базовий імунітет від всіх  штамів коронавірусу. Тим, хто перехворів можна відтермінувати вакцинацію до 6 місяців. Навіть люди з високим титром антитіл можуть хворіти, але вже не матимуть важкого перебігу хвороби та ускладнень», - наголосила Наталія Іванченко.

Вона також нагадала умови, за яких можна вакцинувати дітей від 12 років.

«Міністерство охорони здоров’я своїм наказом затвердило рекомендації Національної технічної групи експертів, згідно з якими в окремих випадках можна вакцинувати дітей віком від 12 років:

  • за наявності розладів стану здоров’я і є ризику виникнення ускладнень в разі захворювання на ковід;
  • виїзду дітей за кордон на навчання у країни, які вимагають двократну вакцинацію;
  • возз’єднання сімей за кордоном;
  • участі дітей у міжнародних змаганнях, у країни, які вимагають двократну вакцинацію.

«Для вакцинації дітей рекомендують використовувати вакцину «Pfizer», оскільки по ній наявна найбільша кількість клінічних спостережень», - зауважила Наталія Іванченко.

«У такому випадку потрібно звернутися до сімейного лікаря щодо видачі довідки довільної форми, в якій зазначається, що дитина на момент звернення є здоровою, та вказується причина, на підставі якої їй необхідна вакцинація. Окрім того, іноземці, які перебувають на території України, можуть вакцинуватися безкоштовно», - розповіла  Наталія Іванченко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: