дивись.info

Львівські лікарі прооперували шестирічного хлопчика, який не міг ні дихати, ні говорити

Львівські лікарі прооперували шестирічного хлопчика, який не міг ні дихати, ні говорити

Хірурги у Львові зробили унікальну операції шестирічному закарпатцю, який після автокатастрофи не був у змозі нормально дихати і розмовляти у зв’язку із чисельними травмами.

Про це ідеться в сюжеті ТСН.Ранок 11 серпня.

Торік у січні хлопчика і його маму збило авто. Михайлик отримав численні травми. Він майже три тижні був у реанімації на апараті ШВЛ. Найімовірніше, через інтубаційну трубку на гортані утворився рубець, який стягував голосові зв‘язки і ускладнював дихання.

Кілька місяців мама Михайлика намагалася з’ясувати діагноз та знайти лікаря, який би допоміг. Випадково жінка натрапила на лікарів львівського «Охматдиту». Медики з допомогою польського колеги Ярослава Шидловського зробили унікальну операцію. В Україні за такою методикою не працюють, але жартома її вже назвали біблійною.

«Як з Адама взяли ребро і створили Єву, то тут взяли хрящ ребра хлопчика. Через зовнішній розріз на шиї ввели в місце рубця і розвели зв’язки. Якщо зв’язки у нього первинні були фіксовані, то коли ми розвели, вони стали фіксовані. Тобто просвіт для дихання суттєво збільшився», – пояснив керівник ЛОР-відділення лікарні «Охматдит» Федір Юрочко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.